Çin Allah’a Ve Peygambere hakaret etti

Pakistan’da bir gurup Müslüman, Çin yapımı şortların üzerine, Müslümanların kutsallarına alenen saldırı niteliği taşıyan motiflerin olduğunu tespit ettiğini amatör kamerayla kayda alarak sosyal medyada paylaştı.

Kamp tanığı Zumret Davut Hanım efendinin sosyal medya hesabından paylaştığı video görüntüsüne göre, Pakistanlı şahısların elinde gösterdiği şortun üzerinde "Allah, Muhammed" yazılarının yanı sıra domuz kafatasının bulunduğu, etiket Kısımında ise “Made İn China” yazılması, Çin’in haddi aşan din düşmanlığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Görüntü kaydında gösterilen şortun ön ve arka kısmında en az yedi yerde Arapça "Allah, ve Muhammed" lafzının bulunduğu ve hemen yanı başında aynı yoğunlukta domuz kafatasının yerleştirildiği dikkat çekiyor.

Video kayıtlarında, Pakistanlı Müslümanların bu rezaleti fark eder etmez önce şortun satıldığı mağazaya giderek durumu bildirdiği, daha sonra bahse konu şortu toptan ve perakende satan Çinli Mağaza sahiplerine ulaşıyor ve bunu satamayacaklarını, üzerindeki kutsal simgelerin bu şekilde kullanılmasının yasak olduğunu söylemesi üzerine mağaza sahibi Çinliler, hiçbir şey olmamış gibi Şortu evirip-çevirip Müşterinin karşısında kafasını sallayıp durması, bu saldırının bilinçli olarak gerçekleştirildiğini gösteriyor.

ÇİN’İN İSLAM KARŞITLIĞI BUNUNLA SINIRLI DEĞİL
Çin’in İslam dinine ve Müslümanların kutsal değerlerine yönelik hakaret ve saldırıları bununla sınırlı değil. Öyle ki daha önce de defalarca Çin'in İslam düşmanlığını gösteren ayrıntılı fotoğraf ve görsel içerikler uluslararası basına da yansımıştı.

Çin'in Doğu Türkistan'da süregelen İslam karşıtı devlet terörü devam ederken, aralık 2021 yılında Çin'in Guangdong Eyaleti, Taishan Şehrinde yer alan bir Restorant’ın zemine döşenen fayans üzerine, kelime-i Tevhidin yazıldığı ve Çinlilerin üzerine basarak gelip geçtiği tepkilere neden olmuştu.

 

İLGİLİ HABERLER: ÇİN KELİME-İ TEVHİDE AYAKLAR ALTINA ALDI

 

O olayın ardından İstiqlal TV ekibi olarak Yazar, İFAM kurucu başkanı Dr. İhsan Şenocak Hoca efendi ile gerçekleştirilen Özel Sohbet Programında tepki gösterilmiş, ve dahi Türkiye’deki çeşitli STK’lar, akademisyenler, tanınmış vaiz, din adamları ve aktivistler, sosyal medya aracılığıyla çeşitli dillerde açıklama ve çağrılar yaparak, İslam alemine Çin'in ahlaksızca saldırılarına artık karşılık verilmesi talep edilmişti.

 

Muhammed Ali ATAYURT-Istiqlal Haber

Bu Haberi 1840 kişi okudu!
21/08/2023
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.