Vay utanmaz Çin vay!

Vay utanmaz Çin vay!

Daha önce ABD yi suçlayıp, tutturamayınca ve gereken cevabını alınca, “yok efendim, virüsü siyası meseleye dönüştürmeyelim” diye geri vites yapan Çin daha sonra İtalyaya suçu atmaya çalışmıştı. Onu da tutturamayınca bu sefer Çin basını ve medyalarında yabancıları suçlama kampanyası başlattı.

Çinin wuhandaki PT4 laboratuvarında üretilen korona virüsü salgına dönüştüğü ve daha Çin askerleri wuhandaki laboratuvara el koymadığı ilk dönemlerde, insanların ve bütün medyanın dikkatini laboratuvardan hayvanlara çekmek için değişik zavallı hayvanları suçlamak gibi bir şarlatanlığa imza atmıştı.

Şimdi ise insanların dikkatini Çin’den ve yalanlarından başka tarafa çekmek için Çin basınında ve medyalarında başka ülkeleri suçlama kampanyası başlattı.

Bugün İngiltere'de öğrenim gören bir 16 yaşlı Çinli öğrencinin wuhana dönmesi, sanki wuhanda virüs yokmuş de, öğrenci İngiltere’den bugün getirmiş gibi manşetlerle haber yapıldı.

Habere sanki Wuhan'da vakalar bitmiş, İngiltere’den gelen bir öğrenci ile yeniden başlamış gibi başlıklar atıldı.
Bu da wuhana salgının ikinci dalgası mi geliyor? Soru işaretlerine neden oldu.

Çin ayrıca ülke genelindeki yeni vaka sayısını 40 civarına sabitleyip, bunların hepsine “ithal vaka” adı verdi. Bu da koca bir yalan. İster inanın ya inanmayın size kalmış.

Bu şekilde hem yabancıları hedef gösteriyor, hemde dünyanın gözünün içine baka baka gerçekleri gizlemeye ve dikkatları başka tarafa çekmeye pişkince devam ediyor.

Vay utanmaz Çin vay!

Vay senin #CCPvirus üne vay!

Eyvahlar olsun #CHİNAvirus üne eyvah!

Lanetler olsun o pis #çinVirüsü ne ve utanmaz arlanmaz yüzüne!

Kaynak:ajanscyprus.com
Yazar:Mir kamil Kaşagrlı

Yazar
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.