ÇİNVİRÜSÜNÜN GİZLEMESİNDEN ORTAYA ÇIKAN ÖLÜMLER VE ZARARLARDAN KİM SORUMLU ?

ÇİNVİRÜSÜNÜN GİZLEMESİNDEN ORTAYA ÇIKAN ÖLÜMLER VE ZARARLARDAN KİM SORUMLU ?

Çin yönetimi 22 Ocak 2020 günü saat 10’da Pekin’de yaptığı açıklamada Çin genelinde meydana gelen ve teyit edilmiş yeni koronavirüs enfeksiyon vakasını 440,ölü sayısının ise 9 kişi olarak ilan etti. [1]

Aynı gün geç saatlerde ise, sadece Hubei Eyaletindeki(Wuhan bu eyaletin merkezidir)Çinvirüsünden enfekte olanların sayısının 444’e yükseldiği açıklandı. Bu vakaların 62’si Wuhan’da tesbit edilen yeni vaka olup, sadece Whan’daki ölü sayısını 8 olarak bildirdi.

Pekin’deki merkezi Hükümetnin açıkladığı rakamlar ile Hubey eyaleti yetkilileri tarafında ilan edilen rakamlarda büyük farklılıklar vardı ve bu çelişkili rakamlar ise şüpheli olduğu kadar düşündürücü idi. Uluslararası yayın organları ise aynı gün Çinvirüsü vakalarının Çin’in 23 eyaleti ile Tayvan,Makao, Tayland, Japonya, Güney Kore, ABD’ye kadar yayıldığı haberini flaş ve bomba bir haber olarak açıklıyordu. 23 Ocak 2010’de Hubei eyaletinin Wuhan şehri karantina altına alındı ve dünyadan tamamen izole edildi. Kent tüm giriş, çıkışlara kapatıldı. Pekin Corona virüsü hakkında eyaletler ile bağlı şehirler ve diğer tüm alt birimlerin açıklama yapmasını yasakladı. Çinvirüsü Covid-19 hakkında açıklama yapmak yetkisinin sadace Merkezi(Pekin)’nde olduğu bildirildi.

Pekin yönetimi aralık 2019’dan başlayarak coronavirüs vakalarını Çin ve dünya kamuoyundan sakladığı gibi, şimdi de dünya’daki Çinvirüsü vaka ve ölümleri katı bir şekilde gizlemeye başladı.

ÇKP liderleri, Çin’de yeni konulan teşhis sayısını mümkün olduğunca azaltmayı umuyor, bunu siyasi bir görev olarak görüyordu. Her şeyden önce, ülke içinde insanlara bu konuda güvenlik hissi vermeye ve kendilerine inandırmaya çalışıyordu. Buna karşılık ise yabancı ülkelere ise kendisinin buluşu olduğunu iddia ettiği anti Çinvirüsü ilaçlarının başarılı olduğunu göstermeyi amaçlıyordu.

Çin yönetiminin ülkedeki vaka ve ölü sayısını uzun süre dünyadakı gizlemesi ve daha sonra açıklamak zorunda kaldığı vakaları en düşük seviyede göstermeye devam etmesi, batı medyası ve dünya ülkelerinin coronavirüsü hafife almalarına hatta umursamamalarına neden olmuştur.

Wuhan’da yaşayan Hubei eyaleti halk işleri bakanlığı çalışanının bir yakını olduğu tahmin edilen bir kişi 26 Mart 2020 günü Washington’dan yayın Hür Asya radyosunun Çince bölümüne bağlanarak konu hakkında açıklamalarda bulundu.Wuhanlı Çinli “Wuhen kentinde Çirvirüsüne yakalanan yüzlerce hasta evlerinde, sokak ve caddelerde daha Hastaneye yatma imkanı bulamadan ayakta istırap için tedavi olabiilmek için sıralarını bekliyorlardı. Bunlar daha Hastanelere giremeden teşhis ve tedavi prosedürlerine girmeden feci şekilde öldüler.”şeklinde konuştu. [2]

Wuhan belediyesi Mart ayının başlarında eyalet hükümetine yolladığı raporda, salgının en kötü olduğu şubat ayında, Wuhan’daki cenaze Yakma evlerinde 28.000 cesedin yakıldığını tamamladığını bildirmiştir.

Wuhan’da Hankou Cenaze Evi(汉口殡仪馆), Wuchang Cenaze Evi(武昌殡仪馆), Qingshan Cenaze Evi(青山殡仪馆) ve Saidian Cenaze Evi(蔡甸殡仪馆) gibi 7 cenaze evi (Krematoryum) bulunmaktadır. 23 Mart 2020 gününden itibaren 7 Cenaze Evi [3]her gün 3500 ceset külünü sahiplerine teslim etme işlemleri yapmıştır. Ceset küllerini dağıtma işlemlerinin 5 Nisan 2020’ye kader devam edeceği bildirilmiştir. Wuhandaki durumu yakından takip edenlerin bildirdiklerine göre 5 Nisan’a kadar toplam 46.800 ceset yakılarak külleri kutulara konularak sahiplerine teslim edilmesi beklenmektedir. Ancak, Çin’in resmi açıkladığı rakam ise,bütün Çin genelinde 3.200 kişidir.


26 Mart 2020 Wuhan Cenaze evinde ceset küllerini almak için sırada bekleyenler

[4]13 Şubat tarihinde sosyal medyada Whuhan Wucgang Cenaze Evi(武昌殡仪馆) adına bir iş ilanı yayınlanmıştı. İlan’da şu ifadeler yer almaktadır ; “ Yaşları 16 – 50 arasında olan erkek ve kadın toplam 20 eleman alınacaktır. Yapacakları iş gece vardiyasında cesetleri taşımaktır.

Çalışma koşulları ise şöyledir ; Fisiksel ve psikolojik olarak güçlü olmaları. Ceset ve hayaletlerden korkmamaları .C esur ve güçlü olmaları şarttır. Çalışma süreleri günde 4 Saattır.

Maaşları : 4000 Çin Halk Parası Yuan(RMB)’dır ( yaklaşık 580$). [3]


Wuchang cenazeevinin ceset taşıyıcı eleman alma ilanı

Bu ve benzeri sayısız kanıtlar Çin’deki Çinvirüsü salgınında yüz binlerce kişinin öldüğünü kanıtlamasına rağmen, Çin’in resmi medyası Wuhan’da coronavirüsü nedeni ile ölenlerin toplam sayısını 2531, Çin genelinde ise 3.291 kişi olarak açıklamayı sürdürmektedir. 60 Milyon nüfuslu İtalya’da bir ay içindeki ölüm sayısı 10 binden geçerken, İspanya’da bir günde 831 kişi corona virüsten ölürken, 1.5 milyar nüfuslu Çin’de 3 ay içindeki ölüm sayısının 3 bin olduğu ne kadar inandırıcı olur? [5]

Burada şu hususun özellikle alatının çizilmesi gerekiyor ; İtalya’ya corona virüsü bulaştıran ilk hasta kimdir ? Bu biliniyor mu ? Ben burada açıklayayım, İtalya’ya ilk olarak bu Çinvirüsü mikrobonunu bulaştıran bu Semptonu Çin’den beraberinde getiren kişi Wuhanlı Çin komünist parti üyesi, Wuhan Huazhoung Üniversitesi Edebiyat Fakülte dekanı 66 yaşındakı bayan Hu Yamin(胡亚敏) ‘dır. [6]

ZKP üyesi Bayan Dekan Yamin aynı zamanda uzun yıllar Marksizm teorisi dersleri veren bir tecrübeli Komünist öğretmendir. Bu kadın İtaalya’ya turist olarak 68 yaşındaki eşi ile birlikte gelmiştir. Çinvirüsü tayıcısı bayan Hu, Milano,Venedek başta bir çok kenti bir hafta gezdikten sonra Roma’ya ğelmiş ve bu kentin merkezindeki bir hotelde kalmıştır. 29 Ocak 2020’de rahatsızlanması üzerine İtalyan doktorlar kendisine Corona virüsü teşhisi koymuş ve eşi ile birlikte kaldığı hotelden alınarak hastaneye kaldırılmıştır. Çinli bu Çift 19 Ocak 2020’de taburcu edilmesinin ardından ülkelerine dönmüştür. Komünist öğretmen Hu’nun sağlığı şuan iyi durumdadır. Ancak,onun bulaştırdığı Çinvirüsü nedeniyle İtalya’da binlerce kişinin ölömesinden şimdi gurur duyabiliyordur.

Aynı şekilde ABD ve Kanada’ya coronavirüs bulaştıran ilk hastanın yine Çinli oldukları tespit edilmiştir. Dünyanın başına bela olan Coronavirüsü Covid-19 aslında bir Çin virüsüdür. Daha doğru ve gerçek tanımı ise, Çin Komünist Partisi virüsüdür.

Çin komünist parti iktidarı yalan açıklamaları ile insanların zekası ile alay etmekle kalmıyor, aynı zamanda tüm dünya devletlerini coronavirüs krizine sokmak sureti ile elinden bir bir kaymakta olan “Dünya Fabrikası” unvanını tekrar geri almayı amaçlıyor. Çünkü, Çin 1.5 milyar nüfusun yarısını kaybederse bile kalan yarısı ile daha dinamik, refah düzeyi daha yüksek bir ülke haline gelebilecektir. Diğer ülkelerin insan kaynağı ve ekonomisinin tamamen çökmesi, Çin’in hedeflediği amaca ulaşması ve kalkınmasına büyük fırsat sağlayacak ve bu konuda büyük avantajlar yaratacaktır.

Tarihte gelmiş geçmiş bütün Komünist dikta rejimler insanlığın zararına ve felaketi için çalışmışlardır. Çünkü, komünist dikta Sistem için en değersiz tek şey insan’dır.

Dünya, Çin Komünist Partisi iktidarının art ve kötü niyetli hep bana olsun temelli bu projelerinin uygulamaya konmasından büyük zarar görmektedir. Eğer Uygur dünya ÇKP Diktatörlüğünün taşan ve günden güne şiddetini arttıran bu Kızıl/Sarı karışımı bu tehlikenin önüne set çekmezlerse insanlığın ödeyeceği bedeli tahmin etmek imkansız hale gelecektir.

SARS, ve Çinvirüsü ve diğerleri Çin’in dünyaya ve insanlığa aklınca “Hediye ettiği ve edeceği son armağan” asla olmayacaktır.

Kaynak:Uygurnet.com
Yazar:Mehmet Emin HAZRET

Yazar
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.