Çin'in Son Çaresi Yabancı Düşmanlığı Pompalamak

Çin'in Son Çaresi Yabancı Düşmanlığı Pompalamak

Çin devlet genelinde halkın tepkisini başka tarafa çekmek ve böylece sallanmakta olan ÇKP despot emperyalizmini koruyabilmek için resmi medya ve broşürlerle yabancı düşmanlığı propagandasına hiz verdi.

Çin medya kuruluşları daha önce halkın dikkatını Çin virüsü sızan wuhandaki PT4 laboratuvardan hayvanlara çekmek için değişik zavallı hayvanları suçlamak gibi bir şarlatanlığa imza atmıştı. 

Şimdi ise son bir kaç gündür insanların dikkatini Çin’den ve yalanlarından başka tarafa çekmek için Yabancılara karşı algı operasyonu başlattı.

Çin devleti tarafından ülke genelinde dağıtılan broşürdeki Gördüğünüz fotoğraflarda yabancılar çöp ve virüse benzetiliyor.

1 fotoğrafta “Bakalım bu sefer dışarıdan gelen çöp(atık)de neymiş?” Yazıyor ve bir yabancıyı çöp tenekesine sürükleniyor.
2.fotoğrafta; “Çinde yaşayıp, Çine övüyormuş gibi yapıp, sosyal medyada (kara)layan tür” yazıyor ve bir siyah tenli yabancıyı çöp tenekisine sürüklüyor.
3.fotoğrafta: “Çine sığınmış gibi yapıp, Çinli kızlarını aldatan, parasını çalan türler” diye yazıyor ve bir beyaz tenli yabancıyı çöp tenekisine sürüklüyor .
4. Fotoğrafta: “ anneni... falan (küfür ediyor) Bir daha yüz vermem. At bunu” yazıyor.
5. Fotoğrafta “Defol, bir daha karşıma çıkma” yazıyor.

Yabancılar atılan turuncu çöp tenekesinin üstüne isle, “TEHLİKELİ ATIK” Yazıyor.

Kaynak:ajansceyprus.com
Yazar:Mirkamil Kaşgarlı

 

 

 

 

 

Yazar
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.