Yüzlerce çocuğun cesedi bulundu

Çin’de bir sığınaktaki çocuk laboratuvarının kimyasal havuzunda yüzlerce çocuğun cesedinin bulunduğu öne sürüldü.

Son dönemde Çin'in açıkladığı resmi rakamlara göre, her yıl ülke genelinde 2 milyondan fazla çocuk kayboluyor. Araştırmacılar, bu çocukların Çin yönetiminin yasa dışı kurduğu laboratuvarlarda kobay olarak kullanıldığı yönündeki şüpheleri attırdı.

19 Ocak Kırım Haber Ajansının bildirdiğine göre Çin’de bir sığınaktaki çocuk laboratuvarının kimyasal havuzunda yüzlerce çocuğun cesedinin bulunduğu öne sürüldü. Çinli araştırmacı gazeteci Jennifer Zeng, konuyu gündeme getirerek, terk edilen bir laboratuvardan görüntüleri paylaştı.

ÇOCUKLARIN ORGANLARI ÇALINMIŞ
Videoda, bir sığınaktaki çocuk laboratuvarı görüntülendi. Görüntülerde, yüzlerce organları çalınan çocuğun cesedi gösteriliyor. Ayrıca, sığınağın girişindeki şişelerde kötü kokulu ilaçların olduğu belirtildi.

Daha sonra videoyu çeken Çinli adam telefonunu çıkararak 26 Aralık 2022 tarihini ve yerel saat  11:26’da çekilen görüntüler olduğunu doğruladı. Diğer yandan, Çin'deki organ mafyaları her sene binlerce çocuğu kaçırıyor. Kaçırılan çocukların organları da Çinli zengin iş adamlarına ve diğer yabancı iş adamlarına sattığı biliniyor.

”HELAL ORGAN” ETİKETİYLE PAZARLIYOR 
Amerikalı araştırmacı gazeteci Ethan Gutmann, Çin’in organ deposuyla ilgili araştırmaları sırasında, Çin yönetiminin toplama kamplarındaki Doğu Türkistanlıları organ bankası olarak kullandığını,  Toplama kamplarında ağır işkence sonucu hayatını kaybedenlerin organları, zengin Arap devletlerine "Helal Organ" etiketiyle satıldığını ve bu döngüyü sağlamak için Rejimin Doğu Türkistan'da güya suç işleme potansiyeli olduğunu iddia ettiği kişileri toplama kamplarına almaya devam ettiğini ortaya koyuyor.

 

Muhammed Ali ATAYURT-Istiqlal Haber

Bu Haberi 508 kişi okudu!
21/01/2023
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.