Uygur heyet, Türkiye İçişleri bakanlığını ziyaret etti

25 Nisan'da Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar Birliği başkanı Hidayetullah Oğuzhan ve dava arkadaşlarından oluşan bir heyet, Ankara’da bir dizi ziyaretler kapsamında İçişleri Bakanlığını ziyaret ederek, ilgili yetkililerle Doğu Türkistanlıların vatandaşlık sorunlarının çözümüne ilişkin istişarelerde bulundu.

Uygur Heyet ziyareti sırasında İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ile bir araya geldi ve 23 Nisan düzenlenen "Doğu Türkistan Bayramlaşma Buluşması” etkinliğinde konuşulanlar üzerine Doğu Türkistanlıların vatandaşlık işlemlerinde yaşanan zorluklar ve çözüm konusunda ilgili birim ve kişilerle ayrı ayrı görüşme gerçekleştirdi.

Türkiye’yi ikinci Vatanı olarak kabul eden ve uzun yıllardır bu aziz vatan topraklarında yaşayan Uygurların Türk vatandaşlığı kazanma konusunda karşılaştıkları engeller, çeşitli sorunlarla ilişkin bir çok yönde olumlu sonuçlar elde edildi.

 

İLGİLİ HABERLER: UYGURLAR BAKAN SOYLU İLE BAYRAMLAŞTI

 

23 Nisan Ramazan bayramı dolaysıyla tertip edilen “Doğu Türkistan Bayramlaşma buluşmasına” sayın Soylu’da iştirak ederek, Uygurların Vatandaşlık sorunlarının çözümü konusunda önemli konuşmalar yapmıştı.

Doğu Türkistanlıların doğuştan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu ifade eden soylu, bu yüzyılın sadece Türkiye yüz yılı değil, aynı zamanda Türklerin de Yüz yılı olacağını dile getirerek, birlik beraberlik mesajını paylaşmıştı.

Muhammed Ali ATAYURT-Istiqlal Haber

Bu Haberi 661 kişi okudu!
27/04/2023
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.