Uygur Heyet TBMM’yi ziyaret etti

Doğu Türkistan Nozugum Kültür ve Aile Derneği Başkanı Sn. Minever Özuygur, yönetim kurulu üyeleri ve de 20’yı aşkın Çocuklardan oluşan bir heyet, 30 Nisan'da TBMM'yi ziyaret etti.
Uygur heyete TBMM’de AK Parti MKYK üyesi ve Genel Merkez Sivil Toplum Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Sn. Reşide YÜKSEL eşlik ederken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Dış İlişkiler Başkanı, İstanbul Milletvekili Sn. Zafer SIRAKAYA tarafından makamında ağırladı. 

Sn. SIRAKAYA, Doğu Türkistanlı heyetin ziyaretine ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Gazi Meclisimizde MKYK Üyemiz ve Genel Merkez Sivil Toplum Halkla İlişkiler Başkan Yardımcımız Reşide YÜKSEL hanım ile Doğu Türkistan Nuzugüm Kültür ve Aile Derneği temsilcilerini misafir ettik. Doğu Türkistan’da yaşayan Uygur Türkü soydaşlarımızın ve diğer Müslüman toplumların durumunu büyük bir hassasiyetle takip ediyoruz.” İfadelerine yer verdi. 
CUMHURBAŞKANLIĞI BEŞTEPE KÜLLİYESİNİ ZİYARET ETTİ
Ayrıca Çocukların talep ve arzularını dikkatle dinleyen Sn. SIRAKAYA, Çocuklara hediyeler taktim ettikten sonra Uygur heyeti, TBMM’deki bütün bölümleri ayrı ayrı gezdirdi.

TBMM ziyaretinin ardından Sn. Reşide YÜKSEL Hanım'ın refakatinde Cumhurbaşkanlığı Beştepe Külliyesini de ziyaret eden heyet, kabine toplantılarının gerçekleştiği İdari ofisler, Yerli ve yabancı misafirleri kabul salonu, Milli Savunma Bakanlığı çalışmalarının sergilendiği alanları büyük bir heyecanla gezdi ve akabinde Cumhurbaşkanlığı Özel Kelem Müdürü Sayın Hasan Doğan Büyükelçi’miz tarafından Uygur Misafirlere hediyeler takdim edildi.Uygur Heyet, Milli kütüphaneyi de ziyaret ettikten sonra Ankara’da bulunan Doğu Türkistan Kültür Merkezini de ziyaret ederek başkentteki Doğu Türkistan Nuzugüm Kültür ve Aile Derneği üyeleriyle bir araya geldi.

Muhammed Ali ATAYURT-Istiqlal Haber
Kaynak: @nuzugumuygur

Bu Haberi 4558 kişi okudu!
02/05/2024
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.