Türkiye-Çin Maçında Doğu Türkistan Bayrağı

Türkiye ve Çin kadın voleybol takımları arasında oynanan Milletler Ligi ikinci maçında, İYİ Parti mensuplarınca Doğu Türkitan bayrağı açıldı. 

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın, FIVB Milletler Ligi'nin 2. maçında Ankara'da Çin ile oynadığı karşılaşmasına katılan İYİ Parti Genel Başkanı sayın Meral Akşener, ve parti mensupları “Türkistan Türk'tür, Türk kalacak” sloganlarıyla Doğu Türkistan bayrağı açtı.

“TÜRKİSTAN TÜRK’TÜR, TÜRK KALACAK”

İçişleri bakanı Mevlut Çavuşoğlu ile yakın aralıklarla Akşener'in bulunduğu trbiünde Doğu Türkistan bayrağı açılırken, “Türkistan Türk'tür, Türk kalacak” sloganları atıldı. Sayın Akşener de sloganlara alkış tutarak eşlik etti.

POLİSTEN MÜDAHALESİ

Bayrak salondaki seyircilerden büyük alkış aldı. Polisin müdahale girişimine ise parti yöneticileri engel oldu.

Konuyla ilgili İYİ Parti'den yapılan açıklamada, “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, Filenin Sultanları'nın Çin ile karşılaşmasını, Doğu Türkistan bayrağı açarak izledi. Esaret altındaki soydaşlarımızı unutmayacak, uğradıkları zulme sessiz kalmayacağız!“ denildi.

Ayrıca Filenin Sultanları'nın 3-1 mağlup olduğu karşılaşmayı İYİ Parti lideri Akşener, tribünden takip etti. Maç sonunda paylaşımda bulunan Akşener, “Yolumuz daha çok uzun kızlar…Canınız sağ olsun; bundan sonraki maçlar bizim olsun! İyi ki varsınız!” diyerek tesellide bulundu.

 

Muhammed Ali Atayurt-Türkistan Press

Bu Haberi 981 kişi okudu!
06/06/2022
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.