Suç duyurusu ve Basın Açıklamasına Davet

İşgalci Çin'in Doğu Türkistanlılara yönelik dini ve etnik temelli işlemiş olduğu suçlar ile ilgili yarın 4 Ocak günü sabah saat 11:00'da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusu yapılacak ve çağlayan adliyesi önünde basın açıklaması gerçekleştirilecek.

Faşist Çinli yöneticiler, cezaevi gibi işlettiği ve yargılama olmadan ceza vererek insanları hapsettiği toplama kamplarında işkence, tecavüz, cinsel saldırı yanı sıra infaz, zorla kaybettirme, zorla çalıştırma vb. birçok suçu sistematik olarak işlemektedir. Bu minvalde aralarında Türkiye vatandaşlarının da olduğu birçok kişi toplama kamplarında tutulması, kendilerinden uzun süredir haber alınamadığı bilinen gerçektir.

Bundan sebep Başta Türkiye’de bulunan Mağdurlar Eşleri, evlatları, anne-babaları, kardeşleri kamplarda tutulan aile üyeleri dahil haksız yere zoraki kaybolan tüm Doğu Türkistanlılar adına İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusu, akabinde Çağlayan adliyesi önünde basın açıklaması yapılacak.

AVUKATLAR’DAN DOĞU TÜRKİSTANLILARA DESTEK

Ayrıca Av. Gülden Sönmez, Av. Rumeysa Kabaoğlu, Av. Halil İbrahim Çelik, Av. Muhammed Furkan Yün, Av. Furkan Aral, Av. Eyüp Can Akçay, Av. Sümeyye Gökçe, Av. Fatma Tunç hanımefendilerin öncülüğünde düzenlenecek ve Savunma hakkından yoksun, yargısız hapsedilen, işkence gören, tecavüze uğrayan mağdurlar için başlatılan adalet arayışı / suç duyurusu Basın açıklamasına Avukat ve Stajyer Avukatların cübbeleriyle katılım sağlıyarak destek olması önemle rica olunur. Tüm medya mensupları davetlidir. 

Muhammed Ali ATAYURT-Türkistan Press
Kaynak: Türkistan Press

Bu Haberi 373 kişi okudu!
03/01/2022
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.