Somali'de, TikTok yasaklandı

Somali İletişim ve Teknoloji Bakanlığı, ülkede sosyal medya şirketleri TikTok, Telegram ve kumar sitesi 1xBet’e erişim engeli getirilmesi yönünde karar aldı.

İletişim ve Teknoloji Bakanı, Jama Hassan Khalif, 20 Ağustos Pazar günü yaptığı açıklamada, uygunsuz içerik ve propagandanın yayılmasını sınırlamak için video platformu TikTok’u, mesajlaşma uygulaması Telegram’ı ve çevrimiçi bahis sitesi 1XBet’i yasakladığını söyledi.

 

Khalif açıklamasında, yukarıda bahsi geçen uygulamaların en geç 24 Ağustos 2023 Perşembe günü akşam saat 11:30’a kadar kapatılması gerektiğini, karara uymayan herkesin açık ve uygun yasal tedbirlerle karşı karşıya kalacaklarını belirtti.

 

İLGİLİ HABERLER: TİKTOK HER ÜLKEDE YASAKLANIYOR

 

Daha önce ABD’de federal kurumlara Çin merkezli TikTok uygulamasının cihazlardan kaldırılması kararı almıştı, benzer bir şekilde Kanada hükümeti de güvenlik gerekçesiyle Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok’un hükumete ait cihazlarda kullanılmasını yasaklamıştı.

Keza Hindistan, Tayvan, Ürdün, Fransa, İngiltere dahil bir çok ülkenin ulusal güvenlik ve toplum ahlakını bozma endişeleri nedeniyle TikTok’u yasakladığı biliniyor.

 

Muhammed Ali ATAYURT-Istiqlal Haber

Bu Haberi 1554 kişi okudu!
26/08/2023
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.