Sağlık çalışanları veya Doktor bulunamıyor

İşgalci Çin’in, “Sıfır Covid” politikası kapsamında, Doğu Türkistanlıları keyfi karantinaya alarak açıktan ölmesine yol açması ve bölgedeki ciddi durumu yansıtan video görüntülerinin dehşet verici olması, uluslararası toplumun tepkisini çekmeye başladı. Ancak Çin insanlık dışı suç işlemeye devam ederek, açlıktan hastalanan insanları hastaneye almadığı gibi, tedavi etmeyide reddetiyor.

Oysa bütün Çin propagandalarında binlerce “Fedai” istihdam ederek hastalığı önlediği ve durumu kontrol altına aldığı yalan propagandası yapılıyordu. Nitekim kurnaz Çın mezalimine karşı Uygur Halkı, her şeyi göze alarak gerçek durumu ifşa etmeye çalışıyor.

2 Ekim’de açık kaynaklardan elde ettiğimiz 36 saniyelik videoda, Açlık dolaysıyla hasta yatağına düşen yaşlı bir çiftin kimse tarafından ilgilenilmediği, anne ve babalarının acısından kıvranışını seyretmeye mecbur kalan evladın feryadı gözler önüne seriliyor.

ÖLÜMÜ BEKLEMEKTEN BAŞKA ÇARE YOK
Amatör kamerayla çekilen görüntüde Anne babasının hastalığı nedeniyle yemek yiyemediğini, hal böyleyken kendisinin de boğazından bir şey geçmediğini, hastane personellerinin hastayı tedavi etmeden öylece bıraktığı, ölümü beklemekten başka çaresi olmadığını söyleyerek hüngür hüngür ağladığı kaydediliyor.

Çin'in sözde “salgın önleme” bahanesiyle uyguladığı keyfi karantina uygulamaları yaklaşık 60 günden sürüyor. Uluslararası baskı neticesinde Çinli makamlar, 1 Ekime kadar ablukayı kademeli olarak kaldıracağını açıklamıştı. Ancak gelinen noktada ise hala halkın evlerinde kapalı olduğu anlaşılıyor ve Çin’in halkı kasten aç bırakarak öldürme amaçlı “açlık soykırımı” devam ediyor.

 

Muhammed Ali ATAYURT-Türkistan Press

Bu Haberi 238 kişi okudu!
04/10/2022
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.