Ölüme terk ediyorlar!

İşgalci Çin rejimi, Dünya toplumunun sessizliğinden cesaret alarak Doğu Türkistan’da Uygur Türkleri başta olmak üzere Müslüman halka karşı işlediği soykırım politikalarını Çin virüsü (Covid-19) bahanesiyle meşru bir zemine taşımış durumda ve her geçen gün artan zulme bir yenisini daha ekleyip ilerliyor.

Çin Komünist Parti ele başı Xi Jinping’in Çin, özelliklede Doğu Türkistan genelinde çok sert bir şekilde uygulamaya koyduğu “Sıfır covid” politikası ile yeni tip karantina kampları inşa ediliyor. Çin rejimi Uygur Türklerini virüs bahanesiyle karantina kamplarına kapatarak açlık ve soğuktan ölmesini hedefliyor.

Çin rejimi Doğu Türkistan’da inşa ettiği toplama kamplarına Çin virüsünü bahane ederek yeni tür karantina kamplarını dahil ediyor. Soykırımcı Xi Jinping’in Uygur Türkleri ve diğer Türk topluluklarına karşı uyguladığı yok etme politikası en sert şekilde devam ediyor. Toplama kamplarında 2016’dan beri dönüşümlü olarak 8 milyondan fazla Uygur Türkü işkence çekiyor. Gençler fabrikalarda zorla köle olarak çalıştırılıyor. 2 milyondan fazla çocuğun, kültürel asimilasyona tabi tutulmak üzere ailelerinden alınıp Çinlileştirme kamplarında bulunduruldukları biliniyor.

DOĞU TÜRKİSTANLILARI ÖLÜME TERK EDİYORLAR!
Doğu Türkistanlılara karşı soykırımın başka bir boyuta taşındığı bugün, Çin rejimi Uygur Türklerini ve diğer Müslüman toplulukları yok etmek için “Sıfır covid” politikası bahanesiyle Doğu Türkistan genelinde halkı kesintisiz 110 gündür tamamen eve kapatarak ölme terk ederken, çöllük ve kurak araziler bulunan bölgelerin tamamında karantina kampları inşa ediyor.  Mekanların devasa büyüklükte ve uçsuz bucaksız arazilerde bulunması dikkat çekerken, kırsaldaki çoğu halk karantina kamplarına alınmış, evlerine kapatılanlar dahil bütün bir toplum kasten ve garazlı olarak açlık ve soğuktan ölmeye terk edildi.

TOPLUM HALA SESSİZ. SOYKIRIM İZLİYOR!
Çin merkezli sosyal medya servislerinde ortaya çıkan ve Doğu Türkistan’ın farklı bölgelerinde çekilen düzinelerce görüntüler, Çin rejiminin topyekûn imha politikasını çok net gözler önüne seriyor. Görüntülerde açlıktan ölen, ölmek üzere olan ve intihar etmeye kalkışan, ekonomik çöküntü yaşayan, hayvanları ölen, mahsulleri çürüyen, açlıktan ve ilgisizlikten şikâyet eden, soğuk kış mevsiminde karantina kamplarına kapatılan, insanların çoğu da yere battaniye serip yattığı ve soğuk havada ölüme terk edildiği anı görüntülüyor.

Ancak son 4 aya yakın süredir sosyal medyada sayısız görüntülerle ispatlanmış paylaşımlara rağmen Çin’in menfur insanlık dışı suçlarına dünya toplumunun sessiz kalması hayret verici.

 

Muhammed Ali ATAYURT-Türkistan Press 

Bu Haberi 504 kişi okudu!
21/11/2022
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.