Müslüman kıza içki içirip alay ettiler!

Çin, Doğu Türkistan’da yaşayan Uygur Türklerine yönelik insanlık dışı eylemleri nedeniyle sürekli eleştiri altında olmasına rağmen sistematik soykırım suçu işlemeye devam ediyor.

Son zamanlarda yayımlanan raporlar, Çin'in Uygur Türklerine yönelik baskılarının devam ettiğini gösteriyor. Uygur Türklerinin kültürel, dini ve sosyal haklarının sınırlı olduğu, kamplarda zorla tutuldukları ve ağır koşullarda yaşamak zorunda bırakıldıkları belirtiliyor.

Çin rejiminin "Kardeş Aile” adını verdikleri, Doğu Türkistan’daki her Türk haneye bir Çinli yerleştirme politikası kapsamında Uygurların evlerine yerleştirilen Çinliler, orada hane halkıyla beraber yaşamaları ve her şeyi gözetleyerek yetkililere raporlamaları isteniyor.

ÇİNLİLERİ EĞLENDİRMEYE ZORLANIYOR
Evdeki yetişkin erkeklerin çoğunu Toplama Kamplarına veya Hapishaneye kapatan Çin otoriter Rejim, Müslüman ev sahiplerini Komünist Çinlilere domuz eti ve şarap ikram etmeye zorluyor. Kendileri ile beraber İslam'da haram kılınan yiyecek ve içecekleri tüketmelerini istiyorlar. Hatta biçare hane halkı evdeki Çinlileri eğlendirmeye zorlanıyorlar.

Doğu Türkistanlı Müslümanların herhangi bir ibadet, eylem veya söylemde bulunmaları durumunda, yasadışı dini faaliyette bulunmak suçlamasıyla Çin polislerince içeri alınıyor. Böyle bir durumda Çinli yetkililer, Uygurları en vahşi ve acımasız yöntemlerle cezalandırıyor, hapishanelerde ve toplama kamplarında tutuyor, hatta uzun yıllar hapis, işkence ve idama mahkum ediliyor.

ZULMEDERKEN EĞLENDİLER
2013’ten beri bir devlet politikası olarak uygulanan sözde "Kardeş Aile” adı altında yapılan zulüm ve ahlaksızlık, son olarak bir Çinlinin paylaştığı görüntülerle gözler önüne serildi.

Kamp tanığı Zumret Davut Hanım efendinin Çin kaynaklı sosyal medyaya dayandırdığı video görüntülerinde, Müslüman Uygur ailenin evini işgal eden Çinli gözetmenler, ailenin kız çocuğunu alkol içmeye zorladı.

Ancak zulüm bu kadarıyla bitmiyor. Daha da ileriye giden Çinli caniler, çaresiz ve ne yaşadığına anlam veremeyecek halde sarhoş yatan küçücük kızın, sanki eğlence konusuna çevirdiği o trajik anılarını kayda alarak, alaycı bir şekilde sosyal medya hesaplarında paylaştılar.

 

Muhammed Ali ATAYURT-Istqlal Haber

Bu Haberi 1286 kişi okudu!
20/07/2023
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.