Microsoft, Çin'deki Yine Bir Hizmeti Askıya Alacak

Microsoft, Çin'in giderek artan sıkı yönetim politikaları nedeniyle bu yılın sonlarında Çin'deki LinkedIn hizmetlerini durduracağını duyurdu.

Amerika’nın sesi VOA’nın haberine göre Microsoft’un, 14 Ekim resmi sayfasında "2014'te Çin'de ticaret başlatan profesyonel sosyal ağ sitesi olan LinkedIn’in, Çinin şu anki zorlu çalışma ortamı ve artan sıkı yönetim gereksinimleriyle karşı karşıya kaldığını " açıkladığını bildirdi.

Haberde Microsoft tarafından yapılan açıklamada, Çinli kullanıcılara LinkedIn'in Çince'ye özel bir sürümünün sağlanmasının aslında Çin'in İnternet platformu için düzenleyici gereksinimlerine tabi olduğunu, ancak kendilerinin ifade özgürlüğünü güçlü bir şekilde desteklediğini, ve bu kararın Çin'deki ve dünyadaki üyeleri için önemli olduğunu belirttiği bildirildi.

Wall Street Journal’ın konuyla ilgili verdiği haberinde Çinli düzenleyicilerin Microsoft tarafından yasaklanan bazı içerik ve belgeleri kontrol etmeye başladıkları ifade ediliyor.

Haberde ayrıca LinkedIn'in Çin pazarından tamamen çekilmeyeceği, Çünkü LinkedIn şuan Çin'e iş arama hizmeti sunduğu ve bununda Kullanıcıların içerik paylaşmasına izin verilmeyeceği belirtiliyor.

Microsoft şirketi , LinkedIn'i 2016'da satın aldı ve LinkedIn'in şu anda 774 milyon kullanıcısı bulunuyor. Ve Çinli kullanıcılara açık olan tek ABD sosyal ağ sitesi sayılıyor.

Zehra ÖZUYGUR-Türkistan Press
Kaynak: Türkistan Press
Bu Haberi 153 kişi okudu!
18/10/2021
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.