Meğer normal hastaları da Covid saymış

Çin rejimi “Sıfır Covid” politikası kapsamında Doğu Türkistan'daki insanlık dışı uygulamalarını sözde “salgın önleme” bahanesiyle meşrulaştırmaya ve dahada şiddetlendirmeye, Karantina yalanıyla da soykırımı örtbas etmeye devam ediyor.

27 Eylül Çin kaynaklı sosyal medyada yayılan video görüntülerinde Doğu Türkistan'ın Gulca şehrinde yaklaşık iki aydır sözde "karantina" bahanesiyle evlerine hapsedilen halk yiyecek bir şeyler bulamazken normal hastalanan insanların da Çin virüsü (Covid-19) tanısı konulan hastalarla aynı muameleyle karşı karşıya kaldığını ortaya çıkarıyor.

ASLINDA ÇİN VİRÜSÜ DEĞİLLERMİŞ
Açık kaynaklardan elde edilen video kaydında Gulca’da yaşayan bir Uygur genç, Çin rejiminin izolasyon adı altında halkı acımasızca davrandığını, sağ salim insanları da sözde “salgın önlemleri” bahanesiyle evlerinden ayırıp toplu karantinaya aldığını, hatta Vuhan’den bölgeye gözlem için gelen görevli doktorların bile Gulca’daki normal hasta kişilerin aslında Çin virüsü enfeksiyonu olmadığını söylediğini anlatıyor.

Yiğidin söylediğine göre, asıl amacı Uygurları açlıktan öldürmek olan Çinli yetkililer, 25 eylül günü bölgedeki hastalığın Çin virüsü olmadığı söylentisi yaymanın yasak olduğunu belirterek sivilleri tehdit ediyor.

BİR TÜR DENEY Mİ YOPILIYOR?
Ayrıca Çinli yetkililerin, 24 Eylül'den itibaren kuşatmanın kaldırılacağını duyurmalarına rağmen hala evlerine kapalı olduğunu vurguluyor.

Gözlemciler, Çin rejiminin Grip ve Nezle olan normal hastalara da Çin virüsü bulaştığı teşhisi koyarak panik yarattığını, sıfır hijyen devasa karantina noktalarında gerçek enfeksiyonlarla aynı yerde tutulması, virüs bahanesiyle “evleri ilaçlama” adı altında bilinmeyen sıvılarla hane halkının zehirlenmesi, Doğu Türkistan’da bir tür deney yapılıyor olabileceği ihtimalini güçlendiriyor.

 

Muhammed Ali ATAYURT-Türkistan Press

Bu Haberi 233 kişi okudu!
29/09/2022
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.