Korla’daki yeni tip tecrit kampları şok edici

Çin rejimi Doğu Türkistan halkına karşı işlediği sistematik asimilasyon politikalarının en bariz örneği olan toplama kamplarına yenilerini ekliyor. Doğu Türkistan’ın Korla şehrinde inşa edilen devasa karantina kampları, Çin vahşetini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Uygur Türklerini toplama kamplarına kapatan ve Doğu Türkistan’ı dünyanın en büyük hapishanesine çeviren Çin rejimi, bu kez soykırım politikalarını bir başka boyuta taşıdı. Çin virüsü Covid-19’u bahane ederek sıkı karantina uygulaması başlatan Çin rejimi, Uygur Türklerini yok etmek için devasa karantina kampları inşa ediyor.

21 Kasım 2022 tarihinde Doğu Türkistan’ın Korla şehrinden sızdırılan görüntülerde, Uygur Türklerini yok etmek için inşa edilen devasa kamplar görüntülendi. Bu karantina kamplarının Uygur Türkleri başta olmak üzere diğer Türk topluluklarını topyekun yok etmek için inşa edildiği düşünülüyor.

Öte yandan açık kaynaklardan elde edilen ilgili görüntü kayıtlarına göre, soğuk kış başladığı ve bazı noktalarda bahse konu tecrit merkezlerinin çadırdan yapılması dolaysıyla halkın soğuktan donarak ölme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu ortaya koyarken "Karantina biz soğuktan ölene kadar mı sürecek?" başlığıyla paylaşılan görüntünün yorum kısmında “Kar durmadan yağıyor, çadır gittikçe daha soğuyor" açıklaması bulunuyor.

ÇİN’İN YENİ BASKI ARACI KARANTİNA KAMPLARI!
Çin rejminin Doğu Türkistan’da sözde sıfır Kovid politikası bahanesiyle sokağa çıkmayı yasaklayıp ilaçsız ve yiyeceksiz tecrit uygulamasının üzerinden 113 gün zaman geçti. Çocuklar artık Çin virüsünden değil açlıktan ölmeye başladı. Uygur Türklerinin topyekun yok edilmesi için karantina bahanesiyle inşa edilen toplu tecrit kamplarının büyüklüğü Çin vahşetini ve amacını bir kez daha gözler önüne seriyor.

 

Muhammed Ali ATAYURT-Istiqlal Haber

Bu Haberi 570 kişi okudu!
23/11/2022
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.