Konjirap sınırında savaş hazırlıkları yapılıyor

20 Ocak Çin haber kaynaklarına göre Çin yeni yılı  Bahar Şenliği yaklaşırken Çin Komünist Parti (ÇKP) Lideri Xi Jinping, 18 Ocak'ta Pekin'deki 1 Ağustos Binasında çevrimiçi özel bir toplantı gerçekleştirerek Doğu Türkistan’daki askeri bölgelerden Afganistan ile sınırdaş Kaşgar- Konjirap sınır savunma karakolunun savaş hazırlıklarını gözden geçirdi.

Bilgilere göre soykırımcı Xi Jinping, sınır savunması, deniz savunması, hava savunması ve istikrarın korunması, acil durum müdahalesi ve savaş hazırlığından sorumlu ilgili birimlerle ayrı ayrı video konferans yöntemiyle görüşmeler gerçekleştirdi.

VAR GÜCÜYLE ÇALIŞMAYA ÇAĞIRDI
Görüşmede Xi Jinping, Konjirap Askeri Bölgesinde görev icra eden Çinli askerlerin sınır devriyesi, yönetimi ve kontrolünün durumu hakkında bilgi aldı ve onları sınırın korunmasında var gücüyle çalışmaya teşvik etti.

Xinhua Haber Ajansı'nın bildirdiğine göre soykırımcı Xi Jinping, Tarım Petrol Şirketinin doğal gaz toplama alanı Güney Bügür Petrol ve Doğal Gaz Depolama ve Aktarma Merkezi, “Batıdan Doğuya Gaz iletimi 1. Noktasında çalışan Çinlilerle de video bağlantısı aracılığıyla görüştü ve Petrol sahası çalışanlarından işlerine odaklanmaları ve Çin'in doğal gaz arzını güvence altına almalarını istendi.

 

Muhammed Ali ATAYURT-Istiqlal Haber

Bu Haberi 598 kişi okudu!
23/01/2023
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.