Kardeşlik Bağı Dua Ve İftar Programı Düzenlendi

Doğu Türkistan Nuzugum Kültür ve Aile Derneği tarafından Kardeşlik bağı dua ve iftar Programı düzenlendi.

12 Nisan, Başı Rahmet ortası Bereket sonu ise Mağfiret olan Mübarek Ramazan ayının 11. gününde İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde Elit Düğün salonunda gerçekleştirilen iftar programına başta Türkiye’deki çeşitli siyasi parti kadın kolları temsilcileri ve işadamları, çok sayıda STK temsilcileri ve üyelerinin yanı sıra Doğu Türkistanlılar olmak üzere 300’e yakın özel davetli katıldı.

Hafız Enver Kari tarafından Kur’an-ı Kerim okunarak başlanan programda Doğu Türkistan Nuzugum Kültür ve Aile Derneği Başkanı Münevver Özuygur hanım efendi açılış konuşmasını yaparak davetlilere hoş geldiniz dedi ve kuruluş amacını, bünyesinde yapılan hizmetleri, gelecek plan ve projelerini katılımcılara kısaca tanıttı.

Akabinde Doğu Türkistan Ulemalar Birliği başkanı Dr. Atavulla Şahyar konuşma yaparak özelliklede Türkiye’de yaşayan Uygur Türklerinin, dul ve yetim çocukların sıkıntılarının giderilmesi açısından Doğu Türkistan Nuzugum Kültür ve Aile Derneğindeki her bir hemşerimizin olağan üstü çaba sarf ettiğini ve her gün faaliyetlerine ara vermeden çalıştığını, buda omuzlarındaki yükün farkında olarak azimle çalışmaları için ilham olduğunu, Doğu Türkistan Alimler birliği başta diğer kardeş kuruluşların her türlü desteğe hazır olduğunu ifade etti.

İftar saati yaklaşırken yapılan duanın ardından Müslümanlar, Doğu Türkistan Nuzugum Kültür ve Aile Derneği tarafından hazırlanan yöresel Uygur yemekleriyle iftarlarını açarak program son buldu.

 

Muhammed Ali Atayurt- Türkistan Press

 

Bu Haberi 807 kişi okudu!
13/04/2022
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.