Kadınlar 8 Mart’ta Çin’in Doğu Türkistan’daki zulümlerini anlatacak

Çin, 74 yıllık işgal sürecinde Doğu Türkistan’da büyük zulümler işledi ve işlemeye devam ediyor. Bugüne kadar Çin yönetimlerince Doğu Türkistan’da yüz binlerce insan katledildi, yüz binlerce insan ise yaralandı ya da sakat bırakıldı.

Her şey tüm dünyanın gözleri önünde yaşanıyor olsa da, uluslararası kurumlarca Çin yönetimini durduracak adımlar atılmış değil. Bu sebeple Doğu Türkistan’daki zulümler aralıksız bir şekilde devam ediyor.

DOĞU TÜRKİSTAN BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLENECEK
İHH Kadın, Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar Birliği, Doğu Türkistan Nuzugum Kültür ve Aile Derneği ve Uluslararası Mülteci Hakları Derneği tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Çin yönetiminin Doğu Türkistanlı kadınlara yönelik işlediği zulümleri dünyaya duyurmak amacıyla basın toplantısı düzenlenecek.

Toplantının açılış bölümünde İHH Kadın Başkanı Ayşe Müzeyyen Taşçı, Malezya Müslüman Gençler Hareketi Yönetim Kurulu Üyesi Fatima Azzahra Mohamad ve Uluslararası Mülteci Hakları Derneği Hukuki Destek Koordinatörü Av. Zeynep Ertekin birer konuşma yapacak. Basın açıklaması ise, Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar Birliği Kadın Kolları Başkanı Münevver Özuygur tarafından yapılacak.

Çarşamba günü (yarın) saat 11:00’de Fatih Reşadiye Hotel’de düzenlenecek basın açıklamasına katılımlarınızı bekler, iyi çalışmalar dileriz. 

Tarih:    8 Mart 2023 Çarşamba (Yarın)
Saat:     11:00
Yer:       Fatih Reşadiye Hotel (Ali Kuşçu Mahallesi, Büyük Karaman Caddesi No: 4 - Fatih / İstanbul) 

Muhammed Ali ATAYURT-Istiqlal Haber

Bu Haberi 579 kişi okudu!
07/03/2023
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.