DOĞU TÜRKİSTANLILAR LİMON FİLİM ŞİRKETİ’NE ZİYARETİNDE BULUNDU

İstanbul’da yaşayan ve Dünya Uygur Kurultayının bir kısım Yöneticileri bir gurup Uygur Türkleri ile  birlikte Savaşçı dizisinin yapımcısı Limon Filmin Merkezi’ni ziyaret etti ve Dünya Uygur Kurultayı  ile Doğu Türkistanlılar adına   adına teşekkürlerini bildirdi.
09 Ocak 2018 günü gerçekleşen ziyarete DUK Genel Başkanlık Danışmanı Seyit Tarancı. icra Komitesi İç İşleri bölüm Müdürü Hamit Göktürk, Doğu Türkistanlı Camaat önderlerinden Abdullah Hakim, Dr.Ferhat Kurban Tanrıdağlı Osman Kakkuk Uygur,Irlanda’da yaşayan Doğu Türkistanlı aydın Bahtiyar Nurmuhammed ile Uygur Hanımları temsilen Üniversite öğrencisi Zinnet Karakaş ‘tan oluşan bir Hayet, Savaşçı Dizisinin yapımcısı  Limon Filmi ziyaret etti.  Beşiktaş’ta bulunan Limon Film merkezinde Şirketin sahibi ve Savaşçı dizisinin yapımcısı Hayri Arslan ile Savaşçı dizisinin Senaristi Süleyman Çobanoğlu  tarafından kabul edilen DUK Heyeti, daha sonra bazı Oyuncular ve Şirket çalışanları ile bir araya geldiler ve bir süre görüştüler.

 

 

Limon Film Sahibi ve Yapımcı Hayri Arslan : Dualarınızı Bekliyoruz.
Kabul’de konuşan Limon film sahibi ve Savaşçı dizisinin yapımcısı Hayrı Arslan ziyaretten çok mutlu olduklarını belirterek heyete teşekkür etti ve şöyle konuştu ; “  Sizlerin ziyareti bizleri çok mutlu etmiştir.Biz bu haklı mücadelenizde  sizlere başarılar dilerim. Doğu Türkistanlı Kardeşlerimizden yanı sizlerden  her zaman  hayır dualarınızı bekliyoruz.^şeklinde konuştu.

Çobanoğlu : Doğu Türkistan Bizim Derdimiz ve Aşkımız
Kabulde konuşan Savaşçı dizinin Senaristi Süleyman Çobanoğlu Doğu Türkistan meselesini yakinen  bildiğini ifade ederek  şunları söyledi “ Doğu Türkistan bizim ana yurdumuz. Onu biliyordum. Ancak,1997 yılının bir Şubat günü akşam Tv.’da haberleri izlerken aksakallı ve nur yüzlü bir Uygur Dedemizin Çin Başkonsolosluğunun parmaklıklarında kelepçeli olarak hüngür hüngur ağladığını ve dünya’ya haykırdığını görünce adeta şoke oldum.Daha sonra kendisi ile Tv.’da canlı programlar yaptım.Vefat ettiği zaman da bir program yapıp yayınladım.  Allah rahmet  eylesin. Ancak,Doğu Türkistan meselesine  diğer  mazlum topluluklar kadar duyarlılık maalesef gösterilmiyor.” şeklinde konuştu.

 

Bu Haberi 6295 kişi okudu!
12/01/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.