DOĞU TÜRKİSTAN ULEMALAR BİRLİĞİ ÇİN MALLARINI BOYKOT ETMEYE ÇAĞIRDI

Ulemalar birliğinin yazılı basın açıklamasında şunlar yer alıyor;

 

Çin Mallarını Boykot Etmeye Çağırıyoruz

İşgalci Çin rejiminin Doğu Türkistan’da işlemekte olduğu başta etnik soykırım olmak üzere insanlığa karşı suçları tüm hızıyla devam etmektedir; gün geçtikçe insan aklını zorlayacak düzeylere ulaşmaktadır. Çin rejiminin vahşiliklerine hükümetler sessiz kalsa da halklar sessiz kalmamalıdır.


Başta ABD olmak üzere batı ülkelerinin Çin rejiminin işlemekte olduğu insanlığa karşı suçlarına karşı verdiği tepkiler henüz Çin’i durdurmaya yetmemiştir. Birleşmiş Milletler henüz Çin rejimine yönelik resmi kınamada bulunmamıştır. Ancak, Çin rejimi insanlık, adalet ve vicdan duygularına sahip dünya kamuoyundan ekonomisini ve ticaretini zayıflatacak tepkiler görürse ancak vahşi eylemlerine son verebilir.


Doğu Türkistan’da hapishaneler ve toplama kamplarında tutulan suçsuz halkımız zorla çalıştırılarak üretilen Çin ürünleri dünya piyasasına ihraç edilmektedir. Bunu engellemenin temel yolu Çin mallarını boykot etmektir.


Yüce Allah Kur’ani Kerim’de şöyle buyurmaktadır: “İyilik ve takvâ hususunda yardımlaşın, günah ve haksızlık yolunda yardımlaşmayın. Allah’tan korkun, çünkü Allah’ın cezası çetindir” (Maide/2). Bu ayetin mucibince Çin mallarını boykot etmek iyilik hususunda yardımlaşmak ve haksızlığa karşı durmaktır. Bu her bir insanın kendi çapında yapabileceği bir eylemdir; Müslüman ve insan olmanın asgari gereğidir.


Saygılarımızla:
Doğu Türkistan Ulemaları Derneği

 

20.12.2019 - Fatma Hasan / M.Ali Atayurt

Bu Haberi 6526 kişi okudu!
20/12/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.