Doğu Türkistan soykırımını anlatıyoruz!

Çin İşgalinin 74. Yılında, 29 Eylül 2023 tarihinde İstanbul’da “Doğu Türkistan soykırımını anlatıyoruz!” Resim sergisi ve tanıtım etkinliği düzenlenecek.

Çin İşgalinin 74. Yılında, Türkiye merkezli Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar birliği ve çeşitli dava gönüllüsü STK’ların işbirliğiyle 29 Eylül 2023 tarihinde İstanbul’da “Doğu Türkistan soykırımını anlatıyoruz!” temalı Resim sergisi ve tanıtım etkinliği düzenlenecek.ÇİN ZULMÜNE, (YAPAY) TANIK OLACAKSINIZ!
Ülkemizde faaliyet gösteren Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar birliği, Milli Türk Talebe birliği, İHH İnsani Yardım Vakfı, Erbakan Vakfı, GENÇ İDSB vb. pek çok kuruluşun desteğiyle Milli Türk Talebe birliği İstanbul Genel Merkezinde gerçekleşecek etkinlikte, Çin mezaliminin yıllardır Uygur Türkü Müslümanlara uyguladığı sistematik soykırım suçlarını anlatan resim sergisi, panel ve Kültür sanat çalışmalarının yanı sıra, bölgedeki zulmün canlı olarak tasvir edildiği sergi odalarıyla, katılımcılara Doğu Türkistan’daki mazlum halkın Zulüm kamplarında neler yaşadığı anımsatılacak.

DAVETLİSİNİZ!
Çin soykırımını Dinliyor, Düşünüyor, Hissediyor ve Anlıyor olacaksınız!

Ayrıca birçok gazeteci, politikacı, akademisyen ve STK yöneticilerinin iştirakiyle gerçekleştirilecek olan etkinlik kapsamında, 5 farklı sergi odası oluşturulmuş olup, burada katılımcılar, bir birinden farklı insanların başından geçen gerçek hikayeleri, Ceza Kamplarındaki işkence nöbeti ve Aile üyelerini kaybeden masum halkın acı gerçeklerini “Dinliyor, Hatırlıyor, Hissediyor ve Anlıyor olacak. 

Bütün Türk kamuoyu davetlidir.

Muhammed Ali ATAYURT-Istiqlal Haber

Bu Haberi 1121 kişi okudu!
26/09/2023
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.