DOĞU TÜRKİSTAN’LI KADINLAR ÇİNLİLERE PEŞKEŞ ÇEKİLDİ

Çin sosyal medya platformuna düşen bazı kısa videolarda Doğu Türkistan’daki Çinlilerin Uygurlara karşı ahlaksız ve insanlık dışı muamelesi kaydediliyor.

Paylaşılan birinci görüntüde Çin komünist rejiminin “kardeş aile” projesi kapsamında Uygurlar Türklerinin evine diktiği Çinli erkeğin Uygur kızının baş örtüsünü çıkartması için zorladığı görülüyor.

İkinci görüntüdeyse Evin babası köle olarak Çinli fabrikalarda zorla çalıştırılan aileyle beraber yaşayan Çinli erkeğin yemek sofrasında onlarla beraber oturduğu, Uygur Türkü çocukların annesine “ anne babam gelirse bu gider değil mi?” şeklinde soru yönelttiği içler acıttı.

Diğer bir görüntüdeyse Komünist partisinin özel teşviklerle Çinlileri Doğu Türkistana getirme planı kapsamında devlet desteğiyle sosyal medyada çeşitli teşvik propagandası yürüten Çinli elemanlardan biri Yanındaki uygur kızını hedefe alarak Doğu Türkistan’a gelen Çinlilere “sunma” vadinde bulunduğu görüldü.

Çin komünist Partisinin (ÇKP) Doğu Türkistan'daki din ve ırk karşıtı politikalarını bir kez daha ortaya çıkaran bu yayınlar Çin işgalcilerinin yıllardır İslam'ı ve Müslümanlara karşı uyguladığı ve bitmek bilmeyen insanlık dışı siyasetinin sadece bir kısmının yansımasıdır. Gerçek durum ise dahada kötü.

Erkeklerinin çoğu toplama kampında esir olan veya hapishanelerde tutularak canlı organ deposu yapılan veya laboratuvarlarda kobay olarak kullanılan Uygurlar, müslüman oldukları için baş örtüsü takması, uzun kıyafet giymesi, sakal bıyık bırakması Kuran’i kerim okuması veya namaz, haç, oruç ibadetlerini yerine getirmeleri yasaklanmışken Türk oldukları için ise etnik ayrımcılığa kötü muamele ve kölelikle şu ay şu günlerde zulüm görüyor.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 3334 kişi okudu!
19/05/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.