Doğu Türkistan'da dikkat çeken zulüm görüntüleri

Çin komünist partisi ÇKP Doğu Türkistan’daki Türk İslam medeniyetini yok etmek ve bölgedeki Türkleri Çinlileştirmek amacıyla 2016 yıllarında ortaya çıkan Toplama Kampları ile şimdiye denk 8 milyon insanı dönüşümlü olarak zorla tutmaya devam ediyor. Müslüman Türklere “Mesleki ve Tekniki Eğitim Merkezi” adıyla eğitim verdiğini iddia eden Çinli yetkililer Halkı “yoksulluktan kurtarma” yalanıyla köle olarak çalışmaya zorluyor. Artı kalan zamanlarında ise Türklerin yoğun olarak yaşadığı en ücra köşelere kadar yerleştirdikleri Çinli eğitmenler tarafından gece gündüz, komünist parti ideolojileri ile dinden uzaklaştırma ve hatta inancını inkar etmeye zorlayan uygulamalarına devam ediyor.

Kamp Tanığı Zumret Davut hanımın paylaştığı video görüntülerine göre Doğu Türkistan'ın bir çok yerinde olduğu gibi belirli bir köyden orta yaşlı bir grup Uygur kadınların Erkekler gibi ağır işlerde zoraki çalıştırıldığı görüntüleniyor.

KESİCİ ALETLERE BARKOD UYGULAMASI

Başka kısa videolarda ise Çiftçilerin buğday saplarını kesmek için kullandığı orak’a sahibinin kimlik numarası ve Barkod çakıldığı an kaydediliyor. (Bu durum Bakkal, kasap ve Sokak satıcıları dahil evde günlük kullanılan kesici alet edevatlar içinde geçerli ve kimlik numarası, QR kod konulmuş ve Zincir vurulmuş durumda.)

Ayrıca Farklı etnik kökenleri yüzünden Doğu Türkistanlılara yıllardır sistematik soykırım uygulayan Çin’in geliştirdiği ve Uygurları Tespit etmek için kullandığı teknolojik Yüz tanıma aletleriyle insanların yüzlerini taradığını gösteren video kaydı da dikkatlerden kaçmadı.

Soykırımcı Çin hükümeti Doğu Türkistan'daki suçlarını örtbas etmek için Çin'in içinde ve dışında propagandasını hızlandırdı. Ancak Uygur mahkemesinde ifade veren Kamp tanıklarının paylaştıkları görüntü kayıtları ve ilgili Uluslararası raporlar Doğu Türkistan’daki gerçeğin tamamen farklı olduğunu ortaya koyuyor.

Muhammed Ali ATAYURT-Türkistan Press
Kaynak: Kamp Tanıkları
Bu Haberi 3356 kişi okudu!
26/06/2021
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.