Doğu Türkistan'da Bir Günde 4 Vaka

Doğu Türkistan'da 4 Mayıs'ta hiçbir semptom göstermeyen Hastalık sayısı bir günde dört arttı ve Çin, virüsü önleme bahanesiyle Doğu Türkistan'daki kontrolünü sıkılaştırmaya devam ediyor.

Çin haber kaynaklarına göre, Doğu Türkistan’daki hastalık kontrol ve  önleme merkezi 4 Mayıs'ta son 24 saat içerisinde net tanı konan hasta bulunmadığı, ancak semptom göstermeyen yeni enfekte dört kişinin bir gün içinde hastalık bulaştırdığını belirterek hastalığın yayılma hızına dikkat çekti. Urumçi'nin Midong bölgesindeki bir tıbbi kontrol noktasında yapılan kontrol sırasında ortaya çıkan hastalar daha önce karantinaya alınan iki enfeksiyonla yakından temas kurduğu ve hepsinin bir tıbbi tesise gönderildiği bildirildi.

ÇİN’DE GÜNLÜK HASTALIK GRAFİĞİ YÜKSELİYOR

Bilgilere göre şimdiye kadar, Urumçi'nin Midong ve Tanrıdağ bölgeleri başta olmak üzere 99 hastadan teşhis konduktan sonra iyileşerek taburcu edilen üç hasta bulunuyor. Ayrıca enfekte olanlardan 49'u ayrı ayrı hastaneye sevkedilirken toplam 101 Çin virüsü vakası olduğu ifade ediliyor.

Çin Halk Ağı'na göre, Çin hastalık kontrol ve önleme merkezi 4 Mayıs'ta, salgınının genel durumunu açıkladı. Çin'de 31 şehirde hızla yayılan virüs ile ilgili günlük olarak Şanghay'da 261, Pekin'de 42, Henan'da 14, Guangdong'da 13 ve Zhejiang'da 10, Doğu Türkistan’da 4 yeni vaka tespit edildiği öne sürülüyor.

 

Muhammed Ali Atayurt-Türkistan Press

Bu Haberi 224 kişi okudu!
06/05/2022
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.