Çin yapımı yeni Uyuşturucu, Uygur gençleri öldürüyor!

Uluslararası Raporlar, son 10 yıldır Doğu Türkistan halkından büyük bir çoğunluğu “yeniden eğitim merkezi” adı verilen Toplama Kamplarına veya cezaevlerine hapsederek sistematik bir soykırım politikası yürüttüğünü ortaya koyuyor. 

Doğu Türkistan halkına karşı işlediği sistematik soykırım nedeniyle küresel toplumun baskısı altında olan Çin, Uygur gençlerini uyuşturucuyla helak etmek için Doğu Türkistan’da yeni tip uyuşturucu madde piyasaya sürdü.

İstiqlal TV ekibinin takibe aldığı Çin kaynaklı sosyal paylaşım sitelerinde yayılan video kayıtlarına göre, Çin rejimi “Doğu Türkistan’ı Çinlileştirmek” nihai amacına ulaşmak için yemi tip uyuşturucuyu başka bir soykırım aracı olarak kullandığı anlaşılıyor.

Elde edilen video görüntülerinde Gulca şehrinden olduğunu söyleyen Uygur genç, Tütün türü ve içtikten hemen sonra insanı donduran bir tür uyuşturucu madde ortaya çıktığı konusunda ebeveynlerin çok dikkatli olması gerektiğini dile getirerek uyuşturucu maddenin nasıl etkileri olduğunu sıralıyor.

12 GENCİN CANINI ALDI
Uygur genç geçtiğimiz günlerde Gulca'da bazı trajediler yaşandığını, gencecik Uygurların donarak öldüğünü, genelde sağlık merkezine götürülen gençlerin ertesi gün can verdiğini, bu uyuşturucuyu kullanan kişilerin felç olacağı, ebeveynlerin çocuklarına sahip çıkması gerektiğini, Gençleri zehirleyen bu uyuşturucuyu satanların da derhal bulunup, kanun gereğince cezalandırılması gerektiği söyleyerek yetkililere seslendi.

Uygur genç, ambulans şoförü olan bir akrabasının söylediğini anlatırken, “Mohurka” adı verilen (tütün) uyuşturucu madde kullanımı sonucu donan 15 Uygurun çocuğu acil servise götürdüğünü, 12'sinin oracıkta hayatını kaybettiğini söyledi. 

İLGİLİ HABERLER: KEYFİ TUTUKLAMA ARACI OLARAK KULLANIYOR

İşgalci Çin Doğu Türkistan’daki bütün dükkanlarda alkol ve sigara satışını zorunlu kıldı. Buna karşı gelenleri "Ulusal nefreti kışkırtmak", "dini aşırıcı” suçlamasıyla çeşitli iftiralar atarak toplama kamplarında ve cezaevlerinde ağır hapis cezasıyla zulmediyor. Doğu Türkistan'ın tüm kırsal köylerinde bar ve restoranların sayısının arttırılması ve uyuşturucunun yaygınlaşması için de büyük çaba harcıyor.

Çin'in Doğu Türkistan halkını, özellikle de gençleri uyuşturucu yoluyla yok etme çabası yeni değil. Tarihi geçtiğimiz yüzyıla kadar uzanıyor. Çin'in Doğu Türkistan'da uyuşturucunun yaygınlaşmasına izin vermesi, Zorunlu çalıştırmanın ardından Uygur gençlerini uyuşturucu kullanarak zihinsel ve fiziksel çöküşü için zemin hazırlama yada bağımlı hale gelen gençleri sözde yasalar uyarınca cezalandırmak içinde keyfi tutuklama aracı olarak ta kullanabiliyor. 

 

Muhammed Ali ATAYURT-Istiqlal Haber
Kaynak: @ZumratDawut

Bu Haberi 7989 kişi okudu!
09/05/2024
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.