Çin, Nazi ifadelerini kullanmaya başladı

Alman Liberal Demokratları, Çin'in Tayvan'a karşı artan tutumunu ve "Nazi" söylemini kullanmasını eleştirdi.

Agence France-Pressin haberine göre Alman Liberal Demokratları, Çin’in Tayvan'a yönelik tehdit edici açıklamalarında Nazi ifadeleri kullanmaya başladıklarını, Bu konuda Çin’in yeni bir pencere "yeni bir pencere " oluşturduğunu vurguladı.

Haberde Çin'in propaganda ajansı Global Times'ın Twitter hesabında "Tayvan sorununa nihai çözüm" ifadesini kullanarak Çin’in Tayvan'ı işgal edeceğini ima ettiği bildirildi.

Alman Liberal Demokratlar'ın dışişleri danışmanı Frank Müller-Rosentritt,konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada "eğer Çin’in propaganda ajansı tarihi sorumlulukları olan kelimeleri kullanarak hareket ediyorsa, Böyle bir tarihi arka plana sahip konularda, bizim uyarı sinyallerimiz duyulmalıdır." İfadelerine yer verdi.

Bilgilere göre Nazi Alman rejiminin 1941'den beri "Yahudi sorununa nihai çözüm" ifadesini kullanmaya başladığı ve Daha sonra Yahudilerin soykırıma uğramasıyla birlikte bu kelimenin kötü amaçlı kullanıldığının her yerde yayıldığı biliniyor.

Çin son zamanlarda Tayvan üzerindeki baskısını artırmanın yanı sıra sözde "Tayvan'ı Çin ile birleştirme" gereğini çokça vurguluyor.

Haberde ayrıca , Almanya’nın şu anda Çin'i rahatsız etmeme korkusuyla Tayvan ile resmi olmayan diplomatik ilişkilerini gizlice sürdürdüğü, barış ve işbirliği yoluyla Çin'in Tayvan'ı işgal etmesini engellemeye çalışacağı, ancak bunun için askeri güç kullanmayacağı söyleniyor.

Zehra ÖZUYGUR-Türkistan Press
Kaynak:istiqlalhaber
Bu Haberi 46 kişi okudu!
19/10/2021
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.