Çin’in Karalama Propagandaları artıyor

Doğu Türkistan’da yapılan İnsanlık dışı soykırım uygulamalarını Toplumdan gizlemeye çalışan işgalcı Çin hukümeti Pekin'de özel basın toplantıları düzenleyerek Uluslararası toplumu yanıltmak için karalama Propaganda yapıyor.

Çin medyasında çıkan haberlere göre Doğu Türkistan'daki Çinli yetkililer, Doğu Türkistan halkına yıllardır uygulanan soykırım, zorla çalıştırma, kısırlaştırma ve İslam'a ve Müslümanlara yönelik baskı politikalarını örtbas etmek amacıyla 17 Kasım'da Pekin'de özel bir basın toplantısı düzenledi.

Çin'in bu sefer düzenlediği basın toplantısında Doğu Türkistan’ın Kutupi İlçesinden Küleykan İsey, Altay eyaleti Koktokai İlçesinden Muqiat Seyit adlı kişiler önceden hazırlanmış, kurgulanmış yalan ifade vermeye zorlandı. Sözde "tanıklar" verdikleri ifadelerde "Çocuk sahibi olma hakkımız garanti altına alındı. "Çocuklarımıza eğitim hakkı verildi ve nüfus giderek artıyor." İfadelerine yer verdi.

kukla yetkili Gairat’in modoratörlüğünde gerçekleştirilen Basın toplantısın’da hep bir ağızdan "Xinjiang halkının nüfusu istikrarlı bir şekilde artıyor" deniliyor.

Çin'in yıllardır Doğu Türkistan’da yürüttüğü soykırım, Ceza kampı politikası, zorla çalıştırma gibi suçları uluslararası toplumda ortaya çıkmasının ardından bir kısım hükümet ve ülkeler, bağımsız teşkilatlar tarafından soykırımın durdurulması hakkında Çine karşı sesler yükselmeye devam ediyor. Çin’de buna karşı, durmadan Pekin ve Urumçi'de düzenli olarak basın toplantıları tertip ederek, sahte propagandaları arttırarak suçlarını ört bas etmeye çalışıyor.

Zehra ÖZUYGUR-Türkistan Press
Bu Haberi 57 kişi okudu!
22/11/2021
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.