Çin’den Toplu halde zorunlu karantina uygulaması

Çin rejimi “Sıfır Covid” politikası kapsamında Doğu Türkistan halkını 86 gündür evlerine kapatarak tedavisiz ve aç bırakmaya devam ediyor. Açık kaynaklardan elde edilen görüntüler, işgalci Çin rejiminin bölge genelinde çok sayıda sözde karantina merkezleri inşa ederek Uygurları toplu halde zoraki izolasyon merkezlerine kapatmaya başladığını doğruluyor.

25 Ekim yayılan görüntü kayıtlarında aileler param parça, çocukların gözü yaşlı, İnsanlar toplu halde sözde karantina merkezine götürüldüğü kaydediliyor. 

“BABANIZ GİTTİ”
21 saniyelik ilk videoda, hüngür hüngür ağlayan bebeğin gözleri önünde babasının zoraki izolasyon merkezine götürüldüğü ve (muhtemelen) annesinin durumu “babanız gitti” şeklinde açıkladığı an görüntüleniyor.

Benzeri görüntü kayıtlarında da insanların toplu halde otobüslere doldurularak yeni inşa edilen zoraki izolasyon merkezlerine getirildiği gösteriliyor.

Gözlemciler, Doğu Türkistan'da işlediği insanlık dışı suçlar nedeniyle Çin’in tüm dünyanın ağır baskısı ve yaptırımları altında olduğunu, buna rağmen Rejimin virüs bahanesiyle Uygur halkını katletmeye devam ettiğini, sosyal medyada yayılan bu tür video ve fotoğrafların soykırımın birer kanıtları olarak kabul edildiğini, görüldüğü üzere hiçbir uygulamanın

salgın önlemleriyle ilgisi olmadığını, akıl almaz, radikal ve illegal bir çok uygulama sonucu insanların öldüğünü ve kış yaklaştıkça ölümlerin çoğalacağından endişe duyduğunu ifade etti.

 

 

Muhammed Ali ATAYURT-Türkistan Press

Bu Haberi 274 kişi okudu!
26/10/2022
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.