Çin’den Doğu Türkistan’daki Polis Güçlerine Ödül

Çin rejimi, son yıllarda Doğu Türkistan'da soykırımın infazında kilit rol oynayan bazı özel kuvvet ve polis memurlarını takdir eden özel bir bildiri yayımladı.

Çin Propaganda ajansı Tanrıdağ ağı 9 Mayıs 2022 tarihli haberine göre, Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı ve Çin Komünist Gençlik Birliği Merkez Komitesi, Urumçi şehir Kamu Güvenlik Bürosu 8. Özel Polis 1. Tugayı başta olmak üzere 8 tim ve 24 polis memurun özel olarak ödüllendirildiğini duyuran özel bildiri yayımladı.

ÇİN: EN YÜKSEK GÜVENCE İSTİYORUZ!

Habere göre, Çin Komünist rejimi bildiride, polis güçlerinin siyasi görüş ve siyasi anlayış benimsemeyi geliştirmesi, sözde “ana vatan” Çin'in siyasi güvenliğini ve istikrarını sağlam bir şekilde sürdürmesi için kilit rol üstlenen polis güçlerinin, Çin Komünist Partisi'nin 20. Kongresi başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için en yüksek güvenceyle karşılaması gerektiğini belirtiyor. Bildiri esasında Doğu Türkistan’daki sistematik soykırımın uygulayıcıları olan işkenceci Çin polislerine gaz vermek ve Bölgedeki baskıcı uygulamalarına devam etmesi için teşvik amaçlı olduğu anlaşılabiliyor.

Çin rejimi, Doğu Türkistan'daki Uygurlar gibi Türk halklarına karşı soykırım yapmak için polisleri özel olarak kullanıyor ve son 5 yıldır polis gücünü ve güvenlik kollarını büyük ölçekte destekleyerek genişletti ve polis sayısını katbekat arttırdı. Bu nedenle uluslararası araştırmacı ve analistler, Çin'in Doğu Türkistan'da bir "polis devleti" kurduğunu ve bölgede korkunç “devlet terörü” estirdiğini öne sürüyor.

 

Muhammed Ali Atayurt-Türkistan Press

Bu Haberi 211 kişi okudu!
10/05/2022
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.