BAYRAK TÖRENİNE KATILMADIĞI İÇİN 4 YIL HAPSE ATILDI

Çin sosyal medyasından alınan 5 dakikalık bir video görüntüsünde İki Uygur kızın sohbeti sırasında Çin işgal yönetiminin Uygur Türklerini envai çeşit suçlamalarla hapse mahkum ettiğini ortaya çıkarıyor.

Video, kardeşini kurtarmak adına Çinliyle evliliğe zorlanan Uygur kadının Birbiriyle sohbet ederken yaşam mücadelesini konuştuğu esnada Erkek kardeşinin her pazartesi günü gerçekleşecek olan zorunlu Bayrak törenine katılmadığı için 4 yıl hapse atıldığı daha sonra ceza müddeti bitip serbest bırakıldığı ancak sicilinden dolayı çok geçmeden Toplama kampına eğitim adıyla götürüldüğü sonra kamptaki çeşitli baskı, zihinsel ve fiziksel ağır işkenceler nedeniyle aklını kaybettiğini ifşa ediyor.

Ayrıca kısa saçlı olan kadın, Çinli yetkililerin evlendiği Çinliye vadettiği Bedava ev, Maddi destekleri geciktirdiği için sürekli şiddet gördüğünü çok zulmettiği anlatırken en son hükümetten birşey alamayınca boşayıp Çine döndüğünü anlatıyor.

Çin komünist partisi Doğu Türkistan halkını yok etmek ve topraklarını ele geçirmek için hedeflediği rezil planını gerçekleştirmek için halka yönelik keyfi tutuklama politikası izliyor. Aynı zamanda Uygur kızlarını ve kadınlarını asimilasyon politikasının bir parçası olarak Çinlilerle evlenmeye zorluyor.

Muhammed Ali ATAYURT

Bu Haberi 993 kişi okudu!
17/11/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.