Afet bölgesinde Çin rezaleti

6 şubat Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki yıkıcı deprem sonrası başta Türk devletleri olmak üzere bütün dünya seferberlik başlattı. Ülkeler Türkiye’nin bu acı günlerinde arama ve kurtarma ekipleri göndermeye başladı. Bunların arasında Çin’de 90 kişilik bir ekip göndermişti. Ancak Çin'den gelen sözde “afet yardım grubu” arasındaki Çin Devlet televizyonu mensuplarının Türk hükümetini kötülemesi için Türk vatandaşlarına para teklif ettiği ortaya çıktı.

KARA PROPAGANDALARA BAŞLADILAR
8 Ocak sosyal medyada paylaşılan video görüntüsünde depremzede olan bir vatandaş, Çinli devlet televizyonu tarafından kendisine para teklif edildiğini ve hükümeti kötülemesini istediğini söyledi.

Vatandaş yaptığı açıklamada, "Adamlar buraya geldi. Buralara baktılar. Bize çok üzgün olduklarını söylediler. Çin Devlet televizyonundan gelenler tercümanı vasıtasıyla bize "AKP'li misiniz?" diye sordu. Bize bir şeyler söylememiz için para uzattılar. Hükümet aleyhine konuşmamız için bize para teklif ettiler. Biz de kovduk" dedi.

TERÖRİSTLERDEN FARKI YOK
Nitekim Çinlilerin kötü niyetlerini ortaya çıkaran görüntüler sosyal medyada öfkeyle karşılık buldu.

Daha üç gün önce, Türkiye olarak Depremle mücadele ederken terör örgütü PKK/YPG, depremi bile fırsat bilerek Tel Rıfat’tan Öncüpınar Hudut Karakolu sorumluluk sahasına alçakça bir saldırı gerçekleştirmişti. Kahraman Türk ordusu hasar-zayiat oluşmazken, terör hedeflerine misliyle karşılık vermişti. İnsanlıktan yoksun Çinlilerin bu girişimi, Müslüman Uygur Türklerine zulmeden Çin’in teröristlerden hiçbir farkı olmadığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

TÜRKİYE’Yİ AŞALAYICI PAYLAŞIMLAR YAPILDI
Ayrıca Türkiye Çin Büyükelçiliği, Çin’in sosyal paylaşım sitesi Weibo üzerinden, Türkiye’ye destek veren ülkeler ile STK’lara teşekkür ederek depremzedelere yardım yapmak isteyen Çin Vatandaşları için Türkiye Kızılay ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hesaplarını paylaşmasına karşın, Çinli sosyal medya kullanıcılarından sapkın ve aşağılayıcı yanıtlar geldiği bildirildi.

Müslüman Uygur Türklerine zulmeden Nazi Kafalı Çinlilerin paylaşımlarından bazı örnekler:

-Türkiye, Çin’in Ukrayna’dan aldığı Uçak Gemisini Boğazlardan geçmesine izin vermemiştir.
-Türkiye “Kürtlere ve Suriyelilere zulmetmektedir.
-Türkiye, her zaman böylesi “Dilencilik” yapan bir ülkedir.
-Biz Çinliler asla Türklere bir tek kuruş yardım etmeyeceğiz.

MERHAMETSİZ VE ACIMASIZ  
Paylaşımlar içerisinde dikkat çekeni ise (insanlık onuru taşıyan) bir Çinli kullanıcının ”Bu kadar acımasız ve merhametsiz olmayın. Böyle felaketler her ülkenin başına gelebilir.” paylaşımına karşılık bir Çinlinin şu paylaşımı ibret vericidir: Evet, Ben merhametsiz ve acımasız bir Çinliyim!
Yüzlerce Çinli de bu paylaşımın altına “Ben de ayni Fikirdeyim.” cümlesi ile onayladıklarını yazıyor.

Muhammed Ali ATAYURT-Istiqlal Haber

Bu Haberi 318 kişi okudu!
10/02/2023
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.