ABD merkezli Çinli kuruluş, Doğu Türkistan'da ofis açacak

Geçtiğimiz günlerde Doğu Türkistan'daki sözde "Xinjiang Hükümeti” Piyasa Denetim birimi, merkezi Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Çin Girişimciler Cemiyeti’nin Doğu Türkistan'da bir ofis açma talebini olumlu karşıladığını açıkladı.

Çin Haber Ağına göre, Çin'de sekiz ofisi ve yedi iş komitesi bulunan Çin Girişimciler Cemiyeti’nin Amerikalı iş adamları ve uluslararası ticari işletmelerin, küresel çaptaki bütün iş alanlarının iletişimini ve çalışmalarını teşvik etmek, ilgili işletmelere danışmanlık yapmak için Doğu Türkistan'da bir ofis açacağı öğrenildi.

”İŞBİRLİĞİNE YENİ PENCERE AÇACAK”
Bilgilere göre, Doğu Türkistan'daki sözde "Xinjiang Hükümeti” Kamu Güvenlik bürosu Yabancı Sivil Toplum Kuruluşu Yönetim Ofisi, Amerika merkezli Çin Girişimciler Derneği'nin Doğu Türkistan'da açacağı ofisin, Çin-Amerika arasında ticaret alanlarıyla olan işbirliğine yeni bir iletişim platformu oluşturacağını, bölge ekonomisi, iş alanlarına katılımın avantajları hakkında teşviklerde bulunacak.

Bilgilere göre, 1996 yılında Washington D.C.'de kurulan Amerikan Çinli Girişimciler Cemiyeti’nin şu anda Çin'de ve yurt dışında birçok ofisi ve 2.000'den fazla üyesi bulunuyor. Bahse konu kuruluşun, çevre koruma, elektronik, ilaç, petrol, kimya ve enerji, maden kaynakları, havacılık, makine mühendisliği, hafif sanayi, ulaşım, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği alanlarında dünya çapında yatırımları bulunuyor.


Muhammed Ali ATAYURT-Istiqlal Haber

Bu Haberi 838 kişi okudu!
19/06/2023
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.