Zorla çalıştırmayla ilgili yeni görsel deliller sızdı

Zorla çalıştırmayla ilgili yeni görsel deliller sızdı

Birkaç gün önce, Doğu Türkistan'ın belirli bir bölgesinden Polis gözetiminde otobüsler dolusu Uygur'un Halk arasında “Haşar’”adı verilen zorunlu çalışmaya götürüldüğü anın görüntüsü sosyal medyaya yansıdı.

Çin kaynaklı sosyal medyadan alınan video görüntülerinde, Hoten’in malum bölgesinde15’ten fazla uzun yol otobüsüyle zorla çalıştırtılmak üzere götürülmeyi ellerinde bohçalarıyla bekleyen yüzlerce Uygur Türkü gösteriliyor.

KÖLE İŞÇİLİĞE ZORLANANLARIN ÇOĞU KADIN!

Çin polis güçleri ve ellerinde Çin bayrağı kaldıran rehberi memurlar tarafından gözetilerek zorla çalıştırılacak Uygurların Yüz ifadelerinden yorgun ve umutsuz olduğu, buna rızası dışında mecbur edildiği okunabiliyorken Köle işçilerin yarısından fazlasının kadın olması dikkatlerden kaçmadı.

Daha önce Doğu Türkistan'da böyle bir sistemin olmadığını savunan Çin, H&M, Adidas, Nike gibi küresel şirketlerin Çin malı boykotu sonrası Uygurların refah içinde yaşadığını, zorunlu çalıştırmanın söz konusu olmadığını iddia etmeye başladı.Oysa Çin komünist partisi her geçen gün Doğu Türkistan halkını baskı altına alma çabalarını hızlandırıyor. Bir yandan siyasi eğitim ayağına Uygur Türklerinin beyinlerini yıkayarak mankurtlaştırmaya çalışırken, diğer yandan zorla çalıştırma ile fiziksel olarak köleleştiriliyor.

Muhammed Ali ATAYURT
Kaynak: Türkistan Press
Kaynak:https://www.facebook.com/100034398679054/posts/481400473016571/
Bu Haberi 89 kişi okudu!
07/04/2021
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.