YENİ NESİL UYGUR TÜRKLERİ İÇİN ZULÜM SIRADANLAŞMAYA BAŞLADI
SON DAKİKA

YENİ NESİL UYGUR TÜRKLERİ İÇİN ZULÜM SIRADANLAŞMAYA BAŞLADI

Uluslararası Af Örgütü'nün web sitesinde yer alan bir açıklamada Doğu Türkistan’da şahit olduklarını anlatan bir Çinli adamın daha önce Doğu Türkistan’dayken yönetimin Uygurları sıkı bir gözetim altında tutma çabalarını, Çinli kadroları Halkın evlerine yerleştirdiklerini Kaşgar ve Hotan bölgelerinde daha baskıcı idare yöntemleri uygulandığını anlatıyor.
Çinli yetkililerin Uygurları TV programlarına veya Ulusal sosyal medya araçlarında ön plana alarak hem teşvik hem de gerçek durumu örttüğünü ifşa eden Çinli adam Uygurların buna mecbur olduğunu kimsenin anlamayacağını vurguladı.
Çinli adam hükümet yetkilisi biriyle sohbet ettiğini belirterek Çin’in Doğu Türkistan politikası " gelecek kuşaklara yönelik olduğunu, mevcut sözde “terörle mücadele ve aşırılık yanlısı görüşlerin gelecek nesle kadar temizlenmesinin amaçlandığını, sonucun ekonomiye yansımasına karşın Uygur iş gücünü kullanarak hedefe ulaşma planı olduğunu açığa çıkardı.
Altına Not bırakan Çinli adam "Genç yaşlardan itibaren dikenli tel ve gözetim sistemlerinin içinde büyüyen yeni nesil köleliğin meşru olduğunu benimsemeye başlar diye noktalıyor.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 152 kişi okudu!
19/06/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.