YENİ GELEN TANIKLAR ZULMÜ ANLATTI; “EKSİĞİ VAR FAZLASI YOK”
SON DAKİKA

YENİ GELEN TANIKLAR ZULMÜ ANLATTI; “EKSİĞİ VAR FAZLASI YOK”

2018 yıl sonu Doğu Türkistan’dan Türkiye’ye giriş yapan kişinin verdiği bilgilere göre Çin komünist hükumeti Doğu Türkistan'daki Uygur Türklerini kategorilere ayırarak tutuklayıp ceza kampına kapattığı bilgisini paylaştı.
Sakal ve bıyık bırakan gençler birinci sırada yer alırken, ikinci kategoride ise hicaplılar ve baş örtülü kadınlar radikal dini aşırıcı olarak suçlanıyor.

Üç, Din adamları, alimler, imam hatipler, din öğreten ve öğrenen kişiler. dört yurt dışına çıkanlar ve yurt dışında akrabaları bulunanlar terörle ilişkilendiriliyor.

İkiden fazla Çocuk sahibi olanlar Beşinci, 1980-1990li yıllarda doğan kişiler altıncı kategoride olduğunu bildirdi.

“kardeş aile” projesi kapsamında Her türkün evine yerleştirilen Çinlilerle “Üçte beraber olmak” propagandasıyla Ev sakinlerinin Çinlilerle sofrası, yatağı dahil günlük yaşamının her alanında beraber olması isteniyor.

Ayrıca yemek kültürü ve sosyal yaşamda Çinlilerle aynı kültürü paylaşmayanların veya farklı davranış gösterenlerin Çinlilerce tesbit edilmesi durumunda ceza kampına götürülceği ileri sürülüyor.

Kimliğinin açıklanmasını istemeyen tanık, Ailelerdeki Erkek cinsinin hemen hepsi tutuklu olduğu sözde serbest olanların ise 24 saat gözetildiğini bir kısmının ucuz iş gücü olarak Çin’e 50 dolar karşılığı köle gibi çalıştırmak için transfer edildiğini teyit ederken diğer kısmının ise Mahalle sokakları gezen seyyar Çinli eğitmenlerce her gün 8 ile 10 saat mandarin Çince eğitimi almak zorunda olduğunu ifade ediyor.

Her türlü hastalık durumunda hastaneye veya diğer bölgeye geçişlerde olsun beş yerden izin almadan kimsenin geçemeyeceği, ayrı evde yaşayanların anne babasını ziyaret ettiği zaman ev de en fazla 3 saat kalabileceği fazla kalacaksa ayrıyetten yetkili kurum veya şahslardan izin alması gerektiğini her pazartesi günü Bayrak törenine katılma zorunluluğu olduğunu katılmayanların Ceza kampına gönderileceğini Anne babası ceza kampında olan, bakıcıları yaşlı veya olmayan çocukların da Çocuk yetiştirme merkezlerine devredildiğini dile getiriyor.

Şehir ve kentlerde %70 köylerdeki yüzde %80 Cami ve kutsal mekanların yıkıldığı veya deforme edildiğini aktaran gizli tanık, senelerdir komünist parti üyesi olarak kamu kurumlarında görev yapan Milli memurların keyfi tutuklanarak piyasadan çekildiği ve yerine Çin’den “yardım ekibi” adıyla yüz binlerce Çinliyi getirip iş, ev, ve para desteği sağlandığını teyit etti.

Konuyla ilgili geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan bölgeler arası geçiş ruhsatı ile 19 Ocak Pazar günü sosyal medyaya yansıyan 40 yaş altı Sakal ve bıyık bırakan kişileri kayıt altına alma ve inceleme formu, tanığın söyledikleriyle uyuşuyor.

20.01.2020-Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 119 kişi okudu!
21/01/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.