XİNJİANG'DAN VAZGEÇMELİYİZ
SON DAKİKA

XİNJİANG'DAN VAZGEÇMELİYİZ

9 Mart Çinin Fucen Eyaletinden Bir Çinli,  Tayvanda Yayın Yapan  Wang ShouXi Kanalına Konuştu Ve Kendisinin, Devletini Seven bir Çinli  Olduğunu ve her zaman Çinlilerin Manfaatı için konuşacağının altını çizerek şunları söyledi.

"1milyart 200 miliyon Nufusa sahip olan Çin devletini yöneten ve 900 milyon Parti üyesine sahip olan Çin Kominist Partisi, Xinjiang (Doğu Türkistan) dan Vazgeçmenin zamanı gelmedimi?

Son zamanlarda Xinjiang (Doğu Türkistan) tıpkı bir yangın yeri gibi heran patlamanın eşiğinde.

 Zanediyorumki önümüzdeki senelerde çok büyük olaylar olacak ve heryer kan gölüne dönecektir.

Neden?  diye soracak olursanız, Nedenini açıklamadan önce Hukümetin Sitatistik bilgilerini sizinle paylaşmak istiyorum.

Çin Maliye Bakanlığının verilerine göre, her yıl yaklaşık bir buçuk miliyart Dolar Sadece Devlet Mudafası ve Askeri varlıkları için Sarf ediliyor. Ancak Yıllardır Devletin iç düzeni ve eminliğine harcanan paranın  2017 yıl başından buyana 12.4 % Oranında artış gösterdiğini ve standartın Üzerinde olan  bu rakamın  yıllardır Çini dış Mihraklardan Savunmak için harcanan paradan %20 daha fazla olduğunu görüyoruz.   Üstelik bu miktarın %92 si Xinjiang (Doğu Türkistan)’ın Güven ve düzeni için Harcanıyor.

Şimdi Sorumuza Dönebiliriz.

Xinjiang (Doğu Türkistan) da büyük olaylar olacak dememin sebebi Çin Yönetimi Xinjiang (Doğu Türkistan)’ın düzeni için bukadar büyük Miktarda yatırım Yapıyorsa, O zaman bu  bölgede dünyanın bilmediği ve gizli tutulduğu bazı gerçekler var demektir. Hükümet işte bu sıkıntıları bastırmak için bu kadar büyük yatırım yapıyor.

Bu durum düzeltilmeden bastırma politikasinda ısrar edersek Xinjiang (Doğu Türkistan) lıları kontrol edemeyiz.  Bölgede yaşayan çinlileride kaybederiz. Zaten Çinlilerin büyük bir kısmı Kominist partiye güvenmiyor.

Bence Xinjiang (Doğu Türkistan)dan vazgeçmeliyiz. Bölgeden geri çekilmemizin en iyi çözüm olduğunu düşünüyorum. Aksi takdirde didiğim gibi büyük kaos heran patlar.

Bu Haberi 2169 kişi okudu!
15/03/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.