VİRÜS MÜ ÇİN’İ YENDİ, ÇİN Mİ VİRÜSÜ?

VİRÜS MÜ ÇİN’İ YENDİ, ÇİN Mİ VİRÜSÜ?

Çin virüsü nedeniyle 460.000 Çinli şirketin bu yılın ilk çeyreğinde iflas ettiği bildirildi.

Hong Kong'daki Güney Çin Sabah Postası tarafından yayınlanan rapora göre Çok sayıda Çinli firma virüsün Çin ekonomisi üzerindeki yıkıcı etkisinin sonucu olarak kepenk kapattığını ilan etti.

Bunlar arasında ihracatçı firmadan 26 bin’i bulunuyor.

Buna ek olarak Çin'de yeni kayıtlı şirket sayısında önemli bir düşüş kaydedilirken geçen yıl aynı döneme göre % 29 azaldığı belirtildi.

Soru şu; bu durumda Çin mi virüsü yenmiş oluyor yoksa Virüs mü Çin’i?

Doğu Türkistanlılar Virüsü ilk Çinliye bulaştıran Yarasaya kahraman gözüyle bakıyor.
Bu tabiki işin esprisi, ama 1949 dan beri merhum lider İsa Yusuf Alptekin ve Mehmet Emin Buğraların hicret etmesiyle beraber Vatan için Vatanından ayrılıp yer yüzüne dağılan Uygur Türkleri günümüze kadar Çin’den uzak durulmasını, Çin komünistlerinin İnsanlığa bela olduğu uyarısını yapıyor.

Doğu Türkistanlı mazlumlara keyfi zulmetmesine imkan sağlayan ekonomik gücünün zayıflatılması için Çin mallarına boykot uygulanması ve biran önce zulmün durdurulması için hareket ediyor.

70 senedir kimse Uygurları takmadı. Gün geldi tak diye Çin’i frenleyen bir virüsle boykotta geldi, Çin’e olan empati de bitti.

Şu an Çin kelimesini duyan herkes olabildiği kadar uzaklara kaçıyor.

Peki Doğu Türkistan'daki zulüm bitti mi?

Hayır! Dahada artıyor. Çin, Uygurları köle olarak çeşitli alanlarda bedava çalıştırmayı sürdürüyor. Ve zulüm Doğu Türkistan Bağımsız olmadığı sürece bitmeyecek gibi görünüyor.

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 265 kişi okudu!
08/04/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.