VİCTOR GAO’DAN ‘’ÇİNLİ HALKI KORUMAK İÇİN UYGURLARI KAPATTIK’’ İTİRAFI
SON DAKİKA

VİCTOR GAO’DAN ‘’ÇİNLİ HALKI KORUMAK İÇİN UYGURLARI KAPATTIK’’ İTİRAFI

Doğu Türkistan'daki Çin’in Uygur Türkleri üzerinde uyguladığı baskı siyasetleri hakkında ispat niteliğindeki gerçek deliller, Canlı şahitlerin tanıklık vermesi Uluslararasında gündem olmasının ardından Çin komünist hukümetide kendi yalanlarında direnmeye devam ediyor.

En son Çin’in Dünya’ya açılma merkezinin müdürü Victor Gao’un konuk olduğu Alman televizyon programında Doğu Türkistan'daki insan hakları ile ilişkin soruları cevaplarken kendi yalanlarında ısrar etti.

Victor Gao, Doğu Türkistan'daki kampların ceza kampı değil tam eksine eğitim merkezleri olduğunu, şuan uygulanan siyasetlerin Teröre, bölücülük ve aşırıcılığa karşı mücadelede alınan bir tedbir olduğu sadece halkın güvenliği için yaptığını ifade ediyor.

Ayrıca sızan belgeler konusunda ‘’hepsi yalan’’ diyen Gao, Doğu Türkistan'daki insanların dini ve milli cihetten özgür olduklarını, Çin’in insan hakları konusunda en çok özen gösteren ülke olduğunu savunduğu görüldü.

Gözlemciler ‘’Çin bir konuda haklı. Doğu Türkistan’da alınan tüm önlemler halkın güvenliği için. Peki size soruyorum. Bu halk kim? Ceza Kamplarındaki Uygurlar mı? yoksa hükumetin yardımıyla onların yerine yerleşerek malı- mülküne sahip olup, ırz ve namusunu çineyen Çinliler mi’’ diye sordu.

28.12.2019-Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 215 kişi okudu!
28/12/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.