UYGURLAR KOMÜNİST PARTİ’YE TAPMAYA MECBUR EDİLDİ
SON DAKİKA

UYGURLAR KOMÜNİST PARTİ’YE TAPMAYA MECBUR EDİLDİ

Çin rejim yönetimi Uluslararası toplumun sert eleştirilerine maruz kaldıkça Doğu Türkistan’daki ceza kamplarında tutsak ettikleri insanları ardı arkası kesilmeyen yalanlarla kaplardan bıraktığını söylüyor.

Oysa Çin, kamptaki Uygur başta olmak üzere diğer müslümanlar hakkında keyfi suçlamalarla yargılanmaksızın 2 yıldan başlayan 20 yıla kadar varan hapis cezası vererek ceza evlerine transfer ediyor.

Bu konu Çin basınında ilan edilen makalelerde de ele alınmış insanlığını yitirmeyen Çinli gazeteciler tarafından yazılıp çiziliyor.

An itibari ile çok az bir kısım insanların bırakıldıktan sonra ruh ve akıl sağlığını yitirdiği haberleri var aynı zamanda normal denilebilecek kişilerin de sıkı takip ve gözetim altında tutulduğu ileri sürülüyor.

Yabancı basınında ziyaret ettiği sözde eğitim kamplarındaki Uygurları ise kampta bulunmalarının nedenlerini açıklarken geçmişte islam dinine inandığı için siyasi eğitim aldığını ve Komünist parti himayesinde şimdi hiç bir dine tabi olmadığı, sadece devlet başkanı Xijinping ve komünist parti’ye bağlı olduğunu söylüye biliyor.

MUHEMMED ALİ ATAYURT
Bu Haberi 383 kişi okudu!
14/10/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.