UYGUR VE FİLİSTİNLİ MÜSLÜMANLAR ARASINDAKİ FARK NEDİR?
SON DAKİKA

UYGUR VE FİLİSTİNLİ MÜSLÜMANLAR ARASINDAKİ FARK NEDİR?

9 Temmuz Malezya İslami Uyanış platformu kurucusu Ahmet Faruk Musa Malezya özgürlük Gazetesinde yayınladığı makalesi ile dikkat çekti.

Musa makalesinde Uygur Müslümanların diğer Müslüman topluluklarının görülmediği farklı bir muamele ile karşı karşıya kaldığını belirterek isyanını ele alıyor.

Malezya Hükumeti, tutukladığı Uygurları Çin’e İade ettiği taktirde, Uygurların hor görüleceğini hatta idam edileceğini bile bile, daha birkaç yıl evvel Uygur muhacirleri Çine iade etmişti. Şimdilerde de Tayland Hapishanesinden kaçarak, bize sığınan 11 Uygur’u sınırdan kaçak geçme suçundan yakaladılar.

Mahşer Günü Yaptıklarımızdan Hesaba Çekileceğiz!

Uygur Müslümanlara sahip çıkmakla Filistinli Müslümanlara sahip çıkmanın farkı nedir? Sorusunu ortaya koyarak, Hükumet her zaman Filistinli Müslümanlara sahiplenmede herkesin önüne çıkarak şampiyon olmayı seviyor, madem mazlumların yanında idiniz, öyleyse neden Uygur Türklerinin dertlerini ve şimdiki durumlarını, Çin’in her türlü acımasızca işkencelerine maruz kalarak zulüm görmekte olan Müslüman Toplumu görmezden geliyorsunuz?

Aslında hükumetimizin Uygur Türklerine sahip çıkması Müslümanlık burcu ve dini görevidir. Büyük günde yaptıklarımızdan hesaba çekileceğimizi unutmamalıyız. Çin’in zulmünden kaçarak her hangi bir nedenle Malezya’ya kadar ulaşmışsa, Her ne pahasına olursa olsun bunlara sahip çıkmamız koruyup kollamamız lazım. Zira zulmünden kaçıp Malezya'ya gelen her bir Müslüman bize emanettir şeklinde hatırlatmada bulunuyor.

Bu Haberi 6380 kişi okudu!
16/07/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.