UYGUR TÜRKÜ GENÇLER AYLIK 600 YUAN KARŞILIĞI SATIŞA ÇIKARILDI

UYGUR TÜRKÜ GENÇLER AYLIK 600 YUAN KARŞILIĞI SATIŞA ÇIKARILDI

Yerel kaynaklardan aldığımız bilgilere göre Çinli yetkililerin toplama kamplarında hapsedilen ve halı hazırda Çin fabrikalarında zorla çalıştırılan Uygurları toptan ve perakende satıla çıkardığı öğrenildi.

Bilgilere göre Doğu Türkistan'daki her bölgede bir veya daha fazla toplama kampı kurulduğu, kampların yanı sıra Çinli iş adamlarının fabrikalar inşa ettiği, ceza kamplarındaki tutsakların zorunlu çalışmaya tabi tutulduğu ve fabrikaların ihtiyaçlarına göre Uygur İşçiler toptan veya perakende satıldıkları ortaya çıktı.

Uygur Türklerinin her biri Çinli fabrikalara aylık 600-700 Yuan, performansına göre 3000 Yuana kadar varan fiyatlandırmayla satışa sunulduğu bildirildi.

Ayrıca Çinli yetkililerin bir kaç ay önce tahliye edilmesi beklenen binlerce Uygur Türklerini bir yıllık sözleşme imzalamaya zorladığı ve kimi kimsesi olmayanları ise Çinli iş adamı, zengin ve üst düzey Çinlilerle anlaşarak keyfi olarak insan ticareti yapan sistem kurduğu biliniyor.

ÇKP (Çin komünist Parti) hükumeti son 3 yıldır keyfi tutuklanan Uygur Türklerinden orta yaşta olan kadın ve erkekleri ücretsiz işçi olarak kullanıyorsa genç kız erkekleri Çinin iç bölgelerine sürgün ederek çeşitli alanlarda köle olarak kullanıyor .

Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt

 

Bu Haberi 344 kişi okudu!
28/03/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.