UYGUR ÖNDERLERİ DERDİNİ MİLLİ GAZETEYE ANLATTI
SON DAKİKA

UYGUR ÖNDERLERİ DERDİNİ MİLLİ GAZETEYE ANLATTI

İslam ülkelerinin ve Müslümanların Doğu Türkistan meselesine yeterli ilgiyi göstermemeleri üzücü bir durum. Üstelik pekin hukümetinin büyük bütçeler harcayıp Doğu Türkistan mücadelesine yönelik iftira ve algı operasyonlarıda yürütüyor.
Tüm bunlara karşı Çin güçlerinin Doğu Türkistanlılara yönelik vahşi zulmünü, Doğu Türkistan davasını, Doğu Türkistan’daki zulmün durması adına yapılması gerekenleri, Türkiye ve İslam aleminden beklentilerini Doğu Türkistan Teşkilatlar Birliği, Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği başkanı Hidayet oğuzhan Milli Gazeteye anlattı.
Türkiye ve İslam coğrafyasından daha net bir duruş beklediklerini vurgulayan Oğuzhan, "Sadece olması gereken bir duruşun sergilenmesini bekliyoruz" Doğu Türkistan mücadelesine yönelik asılsız iftiralar ve algı operasyonları yürütenlerin eğer bir inancı varsa Allah’a (cc) havale ediyoruz. Bunlar çok ciddi bir vebali üzerlerine alıyorlar" diye konuştu.
Oğuzhan, Cennet mekan Necmettin Erbakan'ın öncülüğünde kurulan D8, günümüzde de aktif olsaydı Doğu Türkistan'da bugün yaşananların belkide hiç biri yaşanmayacaktı diye sözlerine son verdi.
Kynak: milligazete

YUSUF KERVAN 
Bu Haberi 479 kişi okudu!
28/06/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.