UYGUR KIZLARINI PAZARLAYAN İKİ ÇİNLİ ŞİRKET İFŞA OLDU
SON DAKİKA

UYGUR KIZLARINI PAZARLAYAN İKİ ÇİNLİ ŞİRKET İFŞA OLDU

Son zamanlar basına sızan Doğu Türkistan’daki Çinli yetkililerin Uygur gençleri ucuz iş gücü olarak Çin’e gönderildiği haberleri sık sık duyuluyor.

Toplu şekilde Çin’in farklı eyaletlerindeki Çinli fabrikalarda köle gibi çalıştırılan Uygur gençlerinin çoğunluğu kadınlardan oluştuğu biliniyorken en son Çin medyasında çıkan bazı haberler dikkat çekti.

WeChat uygulamasındaki bir Çinliye ait hesaptan paylaşılan elinde çok sayıda İşçiler (Uygur kızları) olduğu ve başka fabrikalara devir teslim yapabileceği, devralmak isteyen olursa kendisi ile iletişime geçebileceği hususundaki bilgiler sosyal medyaya yansıdı.

Benzeri bir başka duyuruda da halı hazır fabrikada çalışan 1000 uygur kızı olduğu ve bunları Çin’in Ningbo şehrinde bulunan fabrikalara devredebileceği, ihtiyacı olanların iletişime geçmesi hakkında bilgiler yar alıyor.

Muhabirlerimiz duyurudaki iletişim numaralarıyla bağlantı kurmak suratıyla duyurunun Çin’deki iki şirket tarafından ilan edildiği ve bu İnsan ticareti yapan şirketlerin ROHM elektronik malzemeler şirketi ve HangJu insan gücü zengillikleri şirketi olduğu öğrenildi.

20.12.2019-FATMA HASAN/M.ALİ ATAYURT
Bu Haberi 275 kişi okudu!
21/12/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.