UYGUR İŞ ADAMININ SUÇSUZ OLDUĞU KANITLANMIŞ OLSADA BIRAKILMADI
SON DAKİKA

UYGUR İŞ ADAMININ SUÇSUZ OLDUĞU KANITLANMIŞ OLSADA BIRAKILMADI

Sırf Müslüman ve Türk olduğu için Çin’in insanlık dışı muamelesine baskı ve zulümlerine mağruz kalmakta olan 35 milyon Doğu Türkstanlı Uygur, kazak, Kırgız ve Özbek insanı hakkında, ne Türk veya İslam dünyası en azından İnsanlık aleminden güçlü bir ses duymak mümkün olmuyor.

Oysa Çin kominist yönetimi sadece insan olarak yaşamaktan başka derdi olmayan Doğu Türkistanlı MüslümanTürkleri Terörist, Aşırıcı ve Bölücü yaftasıyla sayısız insanı Ceza kamplarına ve hapis atmış durumda.
Son olarak Doğu Türkistan’da öne çıkan iş adamlarından Uluslaarası Ticaret yapan şirketin sahibi Abducelil Helil Hacı’ın 2017 den itibaren hapiste olduğu ortaya çıktı.

İş adamının tutuklanma nedeni sözde ‘’Terör örgütüne maddi destek sağlamak’’ olduğu gerekçe gösterilirken şirket adına 5 milyon para cezası verildiği ve şahsi hesabından 73 milyon yuan mal varlığına el konulduğu aktarıldı.

Abducelil hacının avukat yoluyla suçsuz olduğunu kanıtlanmış olmasına rağmen tüm hak ve hukukunun ihlal edilerek şimdiye kadar bırakılmadığı ileri sürülüyor.

FATMA HASAN
Bu Haberi 312 kişi okudu!
14/09/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.