UYGUR GENÇ, İSTANBUL ÇİN KONSOLOSLUĞU TARAFINDAN ÖLÜMLE TEHDİT EDİLDİ
SON DAKİKA

UYGUR GENÇ, İSTANBUL ÇİN KONSOLOSLUĞU TARAFINDAN ÖLÜMLE TEHDİT EDİLDİ

Türkiye'de ikamet edinen Abdurahman Tohti Doğu Türkistan'daki ailesi ve çocukları hakkında tanıklık verdi.

2015’ten itibaren ailesi ile iletişimi kesilen Abdurahman Tohti, 2019 yılında oğlunu TikToku’n Çince versiyonu olan Dowying uygulamasından bulmuştu.

Geçtiğimiz günlerde ailesinden dolaylı yollar vasıtasıyla 67 yaşındaki kalıp hastası babası Tohti Emet’in,57 yaşındaki Kanser hastası annesi Aynurhan Kasım’ın, Erkek kardeşlerinden 35 yaşındaki Emetcan ile 33 yaşındaki Memetcan tohti, kız kardeşlerinden Aygul ve Arzigul Tohti’nin şuan ceza evinde olduğu bilgisine eriştiğini paylaştı.

Daha önce Çin’in işlediği insanlık dışı cinayetlerini basına konuştuğu için İstanbul Çin konsolosluğunca tehdit edildiğini söyleyen Tohti, önce Konsolosluktan Türkçe tercüman aracılığıyla ailesinin iyi olduğu bildirildiğini daha sonra bilinmeyen numaradan yersiz girişimlerde bulunması halinde araba kazasıyla öleceği veya sessizce kaybolacağı ile tehdit edildiğini anlattı.

Abdurahman Tohti, Oğlu ve kızının masum eşinin, ailesinin ve topraklarının Çinlilerin elinde olduğunu belirtirken davasından ölene kadar vazgeçmeyeceğini vurguladı.

13.1.2020-Fatma Hasan/M.Ali.Atayurt
Bu Haberi 172 kişi okudu!
13/01/2020
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.