ÜNLÜ SANATÇILAR ORTADAN KAYBOLDU
SON DAKİKA

ÜNLÜ SANATÇILAR ORTADAN KAYBOLDU

Doğu Türkistan'da tanınan halk arasında herkesçe sevilen sanatçılardan usta oyuncu Adil Micit'in geçtiğimiz ay Çin polislerince tutuklanarak 2 sene önce haça gittiği bahane edilip 3 yıl hapse mahkum edildiği iddia ediliyor.

TÜM BUNLAR 21. YÜZYIL TEKNOLOJİ ÇAĞINDA YAŞANIYOR.

Ünlü aktörün Türkiye'de yaşamakta olan ve Özgür Asya radyosuna konuşan kızı adile, iddia edilenlerin gerçek olup olmadığı konusunda bilgi edinmekte zorlandığımız gibi 2 kasım dan itibaren babam ile olan tüm irtibatım kesildi. Fakat daha önce Uygur kökenli sanatçılar arasında temizlik operasyonları başladığını duymuştum açıklamasında bulunarak babasının son durumunu öğrenmek için her yolu denemiş omasına rağmen hiç bir sonuca ulaşamadığını ve endişe duymak olduğunu dile getirdi.

DİNSİZ, KÜLTÜR VE MEDENİYETSİZ HALE GETİRDİLER.

Gözlemciler ‘’Çin, Din adamlarını yok ettikten sonra Akademisyen, İş adamları ve öne çıkan kim varsa hepsini hapse attı. Şimdilerde usta sanatçı Adil Micit ve onun meslektaşı olan Abdurahim Heyt gibi dünya çapında özellikle de Türk dünyasında tanınan isimleri ortadan kaldırmaya çalışıyor. Böylece Dininden ve milli kültür medeniyetinden koparılan Uygur Türklerini kolayca Çinlileştirmeyi planlayalı çok oldu.’’ diye kaydetti.

Kaynak : https://www.rfa.org/uyghur/xewerler/kishilik-hoquq/adil-mijit-12172018180415.html

MUHAMMED ALİ ATAYURT
 
Bu Haberi 2333 kişi okudu!
18/12/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.