ÜNLÜ KOMEDYEN’İN ÇİN HAPSİNE ALINDIĞI TEYİT EDİLDİ
SON DAKİKA

ÜNLÜ KOMEDYEN’İN ÇİN HAPSİNE ALINDIĞI TEYİT EDİLDİ

Doğu Türkistan'da tanınan halk arasında herkesçe sevilen sanatçılardan usta oyuncu Adil Mijit'in geçtiğimiz ay Çin polislerince tutuklanarak 3 yıl hapse mahkum edildiği iddia ediliyordu ve Türkiye’de yaşayan ailesi o iddia doğrultusunda bilgi almak için her yolu denemesine rağmen Adil Mijit beyden hiç bir haber alamadığını ifade etmişti.

ŞU ANA KADAR HİÇBİR HABER ALINAMIYORDU

Bir kaç gün önce Usta sanatçının İstanbul'daki oğlu babasının suçsuz yere tutuklandığını ve toplama kampına gönderilip, idam edilmesinden duyduğu endişelerini konuk olduğu BBC kanalının programında dile getirmişti.TUTUKLANDIĞI İDDİASI DOĞRULANDI

Adil Mejit’in ne suçla tutuklandığı ise Çin’in resmi Twitter hesaplarından biri olan ‘’Çin Gerçekleri'' adlı hesabından ''YALAN! Adil Mejit’in 'sebepsiz' yere tutuklandığı bilgisi doğru değildir. Adil Mejit, Çinli otoriteri bilgilendirmeksizin tehlike arz edebilecek dini faaliyetlerde bulunmuştur. 'Ünlü' olması, Çin'de dini ilişkilere dair var olan kanunları çiğneyebileceği anlamına gelmez''. Şeklindeki açıklamasıyla teyit edildi.

 

MUHAMMED ALİ ATAYURT
Bu Haberi 808 kişi okudu!
05/01/2019
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.