ÜNİVERSİTELİ GENCİN TÜM AİLESİ HAPSE ALINDI
SON DAKİKA

ÜNİVERSİTELİ GENCİN TÜM AİLESİ HAPSE ALINDI

Çin’in Doğu Türkistan’daki keyfi tutuklamaları devam ettikçe Suçsuz yere tutuklanarak parşalanan ailelerden yeni bilgilerde gelmeye devam ediyor.

İKİ YILDIR HABER ALAMIYORUM.
2013 yılında eğitim İçin Türkiye’ye gelen ve 2015’te Kahramanmaraş sütçü imam üniversitesi siyaset bilimleri ve uluslararası ilişkiler bölümünü kazanan Abdülhamid Hamdullah’ın verdiği bilgilere göre, Doğu Türkistan’da kalan ailesinden Annesi, Babası ve 3 ağabeyi başta olmak üzere tüm akrabalarının yurt dışındaki birine maddi destek sağladığı gerekçe gösterilerek Çin polisleri tarafından hapse atıldığı öğrenildi.

BENİM YÜZÜMDEN AİLEMİ PARÇALADI.

Doğu Türkistan’in Kaşgar ili Kargalık ilçesinden olan Abdülhamit, Çin’in vahşi ve acımasız işkencelerine dayanarak yıllardır eğitim almama vesile olan anne babamdan iki senedir haber alamıyordum, Seyfettin Hamdullah ve Selamet Hamdullah isimli iki abimi 2015 senesi 10 yıl hapse mahkum etmişler. Küçük abim Kudüs Hamdullah’ı ise 2016 ramazan ayında bana para gönderdiği için içeri atıldığı haberini duydum. Biz kalabalık bir aileydik, ama paramparça ettiler. Diğer akrabalarımdanda hiç bir haber yok ifadelerini kullandı.

MUHAMMED ALİ ATAYURT
Bu Haberi 1950 kişi okudu!
04/11/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.