TÜRKİYE’YLE OMUZ OMUZA SAVAŞMAK İSTİYORUZ DİYİP BAKIN NE YAPTILAR?

TÜRKİYE’YLE OMUZ OMUZA SAVAŞMAK İSTİYORUZ DİYİP BAKIN NE YAPTILAR?

Türkiye'de yaşayan Doğu Türkistanlı yaklaşık 500 kişilik grup, Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek için Hatay'a geldi.

Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen bu kampanyaya  İstanbul, Ankara ve Kayseri'den otobüslerle Hatay'a gelen, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu grup, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.

Burada İl Başkanı İbrahim Güler ile bir araya gelen grup, ellerinde Türk ve Doğu Türkistan bayraklarıyla Mehmetçik için dua etti. Türk ordusunun Afrin'de zafer kazanacağını ve bu şerefli orduyla  omuz omuza savaşmak istediğini vede kalplerinin daima Türk ordusuyla birlikte attığını belirtti, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganı atarak tekbir getirdi.

Güler de desteklerinden dolayı tüm Doğu Türkistanlılara teşekkür etti.

Doğu Türkistanlılar, parti binası önündeki Türk Kızılayının kan bağışı için konuşlandırdığı mobil hizmet aracında kan bağışında bulundu. Ardından grubu temsilen 15 kişi, Hatay Özel Harekat Şubesindeki polisleri ziyaret etti.

Basına kapalı gerçekleşen ziyaretin ardından grup, şehit polis memurları Murat Bulkan ve Cuma Bilek'in ailelerine ziyaretlerde bulundu.

Bu Haberi 4892 kişi okudu!
15/03/2018
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.